موج
کدخبر : ۴۸۸۰۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-488029
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل خبر داد:

سد یامچی اردبیل با کمترین آب ذخیره شده در ۱۰ سال اخیر

سد یامچی اردبیل با کمترین آب ذخیره شده در ۱۰ سال اخیر

فضایلی گفت : حجم آب ذخیره شده در سد یامچی اردبیل به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسیده است و به دلیل کاهش حجم این سد، امسال کسری آب مورد نیاز اراضی کشاورزی اردبیل از طریق ۲۲۱ چاه تامین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حمیدفضایلی گفت:حجم ورودی این سد هم اکنون ۶۰۰ لیتر در ثانیه است در حالی که در مدت مشابه سال قبل این رقم بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه بود.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل با تاکید بر رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در منابع آب افزود: برای گذر از شرایط موجود در ماه‌های آتی باید در مصارف مختلف آب آشامیدنی و بهداشت در مرکز استان تلاش بیشتری شود.

وی افزود: متاسفانه نبود بارش در سال آبی جاری و همچنین برداشت و مصرف بی رویه آب آشامیدنی اردبیل حجم آب پشت این سد را به طور نگران کننده ای کاهش داده و باید مردم در مصرف آب صرفه جویی کنند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل از تشدید تنش آبی در استان اردبیل خبر داد و گفت: تنش آبی نسبتا شدید که از چندین سال گذشته در استان اردبیل شروع شده امسال نیز با کاهش بارندگی‌ها روند شدیدتری به خود گرفته و نگرانی‌ها برای تداوم و تشدید خشکسالی در منطقه را بیشتر کرده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اردبیل ادامه داد: در اثر بارندگی اخیر در این استان ۲ میلیون متر مکعب بر حجم ذخایر سدهای استان اضافه شده است که با توجه به خشکسالیهای چند ساله اخیر و افزایش قابل توجه مصرف آب در بخشهای شرب و کشاورزی، افزایش این مقدار آب در مخزن سدهای استان چندان قابل توجه نیست و شهروندان باید همچنان مصرف بهینه آب را جدی بگیرند تا در تابستان با کمبود َآب مواجه نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه