English

مدیرکل راه و شهرسازی اعلام کرد:

تأمین بیش از ۴ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن فارس

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: تاکنون چهار هزار و ۱۶۵ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان تأمین شده است.

تأمین بیش از ۴ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن فارس

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمودرضا طالبان، مدیر کل راه و شهرسازی فارس در این خصوص گفت: از ۴۱۶۵ هکتار زمین تامین شده، برای ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار که با هدف ساخت ۹۳ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده تمام مجوزهای لازم را اخذ کرده و مابقی نیز در مراحل اخذ مجوز است.

وی ادامه داد: در مجموع در استان فارس تاکنون برای ۳۷ هزار واحد مسکونی پروانه ساختمانی صادر و عملیات عمرانی آنها آغاز شده که از این تعداد فنداسیون ۲۰ هزار واحد اجرا شده است.

وی اظهار کرد: طرح نهضت ملی مسکن در ۱۵ شهر فارس به شکل ویلایی یک طبقه و حیاط دار ،در  ۲۸شهر به شکل ۲ طبقه ویلایی حیاط دار و در ۶ شهر شیراز ،مرودشت، فسا، جهرم، نورآباد و کازرون نیز به شکل چهار طبقه اجرا خواهد شد.

مدیر کل راه وشهرسازی فارس گفت: تعداد افرادی که تاکنون در طرح نهضت ملی این استان ثبت نام کرده اند ۴۴۰ هزار نفر است که از این تعداد ۱۴۸ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند که ۹۸ هزار و ۷۰۰ نفر از آنها متأهل و ۴۹ هزار و ۳۰۰ نفرشان مجرد هستند.

طالبان افزود: همچنین تاکنون ۸۳ هزار نفر از متقاضیان تایید نهایی شده اقدام به افتتاح حساب کرده اند که ۶۰ هزار نفر از آنها مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان و بیشتر را پرداخت کرده اند.

وی ادامه داد: در طرح نهضت ملی مسکن استان فارس ۳۴ هزار و ۷۳۰ نفر از متقاضیان در قالب خانوار ۲ نفره، ۳۴ هزار و ۶۶۱ نفر خانوار سه نفره، ۲۸ هزار و ۶۴۹ نفر خانوار چهار نفره، هفت هزار و ۷۰۶ نفر خانوار پنج نفره و یک هزار و ۱۹۹ نفر خانوار ۶ نفره اقدام به نام نویسی کرده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه