English

مدیرعامل شرکت گاز مازندران خبر داد؛

توسعه گازرسانی در بخش کشاورزی استان مازندران

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: 11 هزارو 157 واحد کشاورزی در سطح استان مازندران مشترک گاز طبیعی هستند.

توسعه گازرسانی در بخش کشاورزی استان مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، قاسم مایلی رستمی، گازرسانی به بخش کشاورزی را به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار این شرکت نام برد و اظهار داشت: با توجه به روند رو به رشد واحدهای تولید محصولات کشاورزی به ویژه کشت گلخانه ای طی سال های اخیر در استان مازندران به ویژه در روستاها، گازرسانی به بخش کشاورزی نیز در این سالها همزمان با توسعه شبکه های گازرسانی شتاب خوبی داشته است.

وی ادامه داد: گاز رسانی به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه ای با هدف فراهم کردن رفاه در روستاها علاوه بر بهبود وضعیت زندگی روستاییان نویدبخش مهاجرت معکوس جوانان برای فعالیت‌های کشاورزی در مازندران شده است، خدمتی که از اولویت های اصلی دولت نیز محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران با بیان اینکه توسعه گازرسانی برای فعالیت های کشاورزی سبب محرومیت زدایی و مهاجرت معکوس جوانان را در پی دارد، تصریح داشت: در دو سال اخیر تقاضا برای گرفتن علمک مصرف گاز کشاورزی در استان افزایش چشمگیری یافته است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ پیمانکار در نقاط مختلف استان در حال عملیات شبکه گذاری گاز هستند، افزود: شرکت ملی گاز به هیچ عنوان مشکل تأمین اعتبار برای اجرای طرح های گازرسانی به مردم را ندارد و صورت وضعیت مالی پیمانکاران نیز سر موقع طبق قرارداد به حسابشان واریز می شود.

مایلی رستمی با اشاره به اجرایی شدن طرح‌های گازرسانی در دولت سیزدهم مازندران‌، ابراز داشت: اجرای طرح خطوط تغذیه فشار قوی از "طالع رودبار "تا" خطیرکوه" و از "خطیرکوه" تا "ورسک" با هدف از بین بردن افت فشار گاز را در دست اجرا داریم که در آینده خط "ورسک" را نیز به گاز "فیروزکوه" وصل خواهیم کرد.

وی در ادامه از صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی، کاهش چشمگیر هزینه‌ ی سوخت مصرفی و حذف هزینه‌های جانبی به‌ ویژه حمل ‌و نقل سوخت مایع، سودآوری و رونق فعالیت‌های کشاورزی با توجه به ارزان بودن گاز طبیعی نسبت به سایر سوخت ها و همچنین افزایش کیفیت محصولات تولیدی با توجه به پاک بودن گاز را از جمله فواید گازرسانی برای کشاورزان و صاحبان مراکز تولیدی دانست و تصریح کرد: هرگونه اقدام برای کاهش سوخت‌های آلاینده به معنای ایجاد محیط‌زیست سالم‌تر خواهد بود و با توجه به کشاورزی بودن استان مازندران، تزریق گاز طبیعی به این بخش می تواند در حفظ و صیانت از محیط زیست تأثیر به سزایی داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه