English

رئیس کمیته امداد منطقه یک مرکزی خبرداد:

رشد ۲۴ درصدی صدقات مردمی

سعید کریمی رئیس کمیته امداد منطقه یک اراک از رشد 24 درصدی صدقات مردمی خبر داد.

رشد ۲۴ درصدی صدقات مردمی

به گزارش خبرگزاری موج مرکزی، سعید کریمی رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک بیان داشت: در سال۱۴۰۱ حدود سه میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان از همشهریان گرامی و ارجمند اراک منطقه یک در قالب صدقات نقدی از طریق صندوقهای معابر، متوسط، کوچک منازل و طرح برکت کارکنان ادارات جذب شده که نسبت به نوبت مشابه سال گذشته که ۲ میلیارد و ۸۹۶ میلیون تومان بوده ۲۴ درصد رشد دارد.

وی در ادامه گفت: صدقات را بر اساس تصمیمات گرفته شده در کمیته امداد و بعد از تایید نمایندگان رهبری صرف چند خدمت شامل درمان نیازمندان و ایتام، احداث وتعمیر مسکن برای ایتام و نیازمندان، جهیزیه، هزینه تحصیل دانش آموزان نیازمند می‌شود. صدقات مردم از شهری به شهر دیگر نیز منتقل نمی‌شود و به نیازمندان همان شهر انتقال داده می‌شود، در بحث زکات نیز همین منوال دنبال می‌شود ولذا صدقات و زکات کمیته امداد منطقه یک اراک فقط به نیازمندان تحت حمایت همین شهرستان اختصاص می یابد.

 وی بیان داشت: در حال حاضر در حوزه اراک منطقه یک حدود ۲۲ هزار صندوق صدقات در منازل مردم ، فروشگاهها ومعابر عمومی وجود دارد که به صورت دوره ای توسط مسئولین امور خیرین کمیته امداد تخلیه می‌شود و صدقه الکترونیکی نیز از طریق تماس با گوشی همراه باکد#۰۸۶*۸۸۷۷* قابل پرداخت می باشد. همچنین کمیته امداد جهت کمتر شدن چرخه پول و صرفه جویی در وقت اقدام به کار زیبای ایجاد صندوق صدقه الکترونیکی برای شهروندان از طریق برچسب نصب شده بر روی صندوقهای کوچک بنام کد QRکرده است. شایان ذکر است که از مبلغ مذکور ۶۱۴ میلیون تومان نیز توسط مراکز نیکوکاری که زیر نظر کمیته امداد تاسیس شده و در محله ها و توسط نهادهای مردمی فعالیت دارند جمع آوری و جهت محرومیت زدایی هزینه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه