موج
کدخبر : ۴۸۵۶۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485655
رییس اداره مامایی علوم پزشکی شیراز‌ اعلام کرد:

ارایه بیش از ۹ هزار خدمت ناباروری، طی یکسال گذشته

ارایه بیش از ۹ هزار خدمت ناباروری، طی یکسال گذشته

رییس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: در سال گذشته بیش از ۹ هزار خدمت ناباروری در ۱۰ مرکز سطح دو و سه ناباروری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به زوج ‌های نابارور ارایه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محبت احمدی با اشاره به فرارسیدن پانزدهم اردیبهشت، روز جهانی ماما و تبریک این روز به جامعه مامایی استان فارس، اساتید و دانشجویان مامایی، ارایه مراقبت ‌های مامایی با کیفیت بالا و تلاش در بهبود مستمر آن را عامل موثر در کاهش مرگ و میر مادران باردار دانست و گفت: اداره مامایی، مسوول تدوین و اجرای برنامه های ارتقای سلامت مادران، نوزاد سالم، رسیدگی به امور مامایـی و پاسخگویی به شکایات در این زمینه است.

رییس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۹۰۰ ماما در حوزه محیطی و ستادی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت دارند، افزود: با تلاش این همکاران در سال گذشته ۵۲ هزار و ۷۵۴ زایمان در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز انجام شده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با اشاره به برگزاری منظم و مستمر نشست های قرارگاه جوانی جمعیت در مجموعه دانشگاه، ادامه داد: بیش از ۹۰ مصوبه این قرارگاه در حوزه معاونت درمان با تلاش همکاران اداره مامایی پیگیری و اجرایی شده است.

احمدی همچنین از راه اندازی پنج مرکز درمان ناباروری در شهرستان های داراب، لامرد، آباده، ممسنی و فیروزآباد در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۹ هزار خدمت ناباروری در ۱۰ مرکز سطح دو و سه ناباروری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به زوج ‌های نابارور ارایه شده است.

رییس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه همچنین از راه اندازی مرکز مشاوره ناباروری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری شیراز با زیربنای نزدیک به ۱۱۰ متر مربع، با هدف ارایه مشاوره های فقهی، حقوقی، روانشناسی و پزشکی به زوج های نابارور متقاضی خدمات اهدا در سال گذشته خبر داد.

ارایه ۱۳۷ فقره وام درمان ناباروری به زوج های نیازمند، ۱۷۰ عیادت از مادران پرخطر تحت نظر در بیمارستان ها و بلوک های زایمان در راستای پایش اقدامات درمانی، پیگیری روند درمان ۴۱ هزار و ۹۰۰ مادر باردار پرخطر از سوی کارشناسان اداره مامایی مستقر در مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه (MCMC) و برگزاری ۳۰ دوره آموزشی برای کارکنان مامایی از دیگر اقدامات این اداره در سال گذشته است که این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره کرد.

احمدی موفقیت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه کاهش آمارهای مرگ و میر مادران باردار، افزایش شاخص زایمان طبیعی به روش بی دردی و افزایش تعداد زایمان فیزیولوژیک در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال ۱۴۰۰ را  بیانگر ارتقای کیفیت و کمیّت خدمات مامایی دانست.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه