موج
کدخبر : ۴۸۴۹۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484950
رییس کل دادگستری استان قزوین:

دادسرای ناحیه اقبالیه راه اندازی می شود

دادسرای ناحیه اقبالیه راه اندازی می شود

رییس کل دادگستری استان قزوین از راه اندازی دادسرای ناحیه شهر اقبالیه در هفته قوه قضاییه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، علی شعبانی رییس کل دادگستری استان قزوین در تشریح این خبر گفت: شهر اقبالیه از نواحی پرجمعیت قزوین محسوب می شود که با توجه به مهاجر پذیری، سکونت اتباع بیگانه و حضور برخی مجرمین خشن از حیث وقوع جرائم دارای حساسیت و اهمیت است.

وی افزود: جمعیت شهر اقبالیه همواره با وقوع جرائم متعدد همراه بوده و پرونده های متشکله مردم شریف اقبالیه در دادسرای مرکز استان مورد رسیدگی قرار می گیرد و همین موضوع برای مردم ایجاد زحمت می کند و به همین خاطر طی سال های اخیر استقرار دادسرا در این شهر یک ضرورت بوده است.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه بیان داشت: در راستای سند تحول قضایی، تسهیل در ارائه خدمات قضایی و مطالبه بحق مردم اقبالیه به جهت استقرار مراجع قضایی و طی مکاتبات انجام شده با مرکز؛ مجوز راه اندازی دادسرای ناحیه شهر اقبالیه صادر شده و این امر با مشارکت سایر دستگاه های و نهادها و همراهی مردم در هفته قوه قضاییه سال جاری محقق خواهد شد.

شعبانی اظهار داشت: در سال گذشته به منظور پیگیری مسائل و مشکلات این شهر قاضی ویژه تعیین گردید و اخیراً نیز با برخی مجرمین خشن، ارازل و اوباش و افرادی که نظم عمومی شهر اقبالیه را خدشه دار کرده بودند، برخوردهای جدی صورت گرفت و بدون شک با استقرار دادسرا در این شهر پیشگیری از اقدامات مجرمانه برخی افراد و برخورد با آنها تشدید خواهد شد و مردم نیز خدمات قضایی را به سهولت دریافت می کنند.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در دادسرای مرکز استان با توجه به حجم بالای پرونده های قضایی در شعب اجرای احکام و تسهیل در ارائه خدمات به مراجعین؛ شعبه دوم اجرای احکام انقلاب راه اندازی شد و از این پس پرونده های انقلاب در دو شعبه اجرا می شود و همین امر حجم کار در شعبه اول را کاهش خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه