English

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

جشن پایان آبرسانی سیار به ۶ روستای سیریک با تکمیل طرح جهاد آبرسانی برگزار می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از آب شیرین کن زیارت و طرح جهاد آبرسانی به ۶ روستا در شهرستان سیریک بازدید کرد.

جشن پایان آبرسانی سیار به ۶ روستای سیریک با تکمیل طرح جهاد آبرسانی برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این بازدید میدانی با بیان اینکه پروژه های یاد شده تاثیر بسزایی در تامین نیاز آبی شهرستان سیریک خواهد داشت، افزود: با نگاه ویژه دولت مردمی، روند آبرسانی به شهرستان سیریک از سال گذشته وارد فاز جدیدی شده است به طوری که امسال در دومین سال متوالی، یک پروژه بزرگ دیگر طی ماههای آتی در این شهرستان به ثمر خواهد نشست.

وی بیان کرد: سال گذشته بخش بمانی این شهرستان با اجرای یک پروژه ضربتی با حمایت ویژه استاندار هرمزگان، مسئله آب شرب جمعیت زیادی از سیریک را مرتفع کرد و امسال پروژه بزرگ آبرسانی از آب شیرین کن زیارت نیز وارد مدار بهره برداری و باعث خواهد شد تا کل شهرستان سیریک از این پروژه تاثیر گرفته و شاهد پایداری آب در شهرها و روستاهای این شهرستان باشیم.

به گفته مدیرعامل آبفا، آب شیرین کن زیارت، ۳ هزار متر مکعب در شبانه روز ظرفیت دارد که مراحل پایانی آن در حال انجام و  بزودی وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.  حمزه پور ارزش کنونی این سرمایه گذاری را ۹۰۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه، علاوه بر بهره مندی جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر در بخش مرکزی بخصوص دهستان بیابان، منابع فعلی تامین آب این محدوده به سایر مناطق اضافه و کل این شهرستان از پروژه آب شیرین کن زیارت تاثیر خواهند پذیرفت.

وی همچنین در بازدید از طرح جهاد آبرسانی به شش روستای این شهرستان، افزود: عملیات آبرسانی به ۶ روستای سرارو، همزانگ، گندمی، دوجمیلان، بند گرمان و زمین ملا در قالب جهاد آبرسانی در حال انجام است که با تکمیل آن، روند آبرسانی سیار به این روستاها متوقف و شبکه آبرسانی این روستاها برای اولین بار وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد و ساکنان شش روستای یاد شده، از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل آبفا در تشریح حجم عملیات این پروژه گفت: در حال حاضر ۱۵.۵ کیلومتر از خط انتقال سرارو احداث شده است که با تکمیل ۱۱ کیلومتر دیگر و احداث یک باب مخزن و اتصال آن به آب شیرین کن زیارت و خط انتقال راونگ، جشن پایان آبرسانی سیار در این روستاها گرفته می شود. حمزه پور، جمعیت این روستاها را بالغ بر دو هزار نفر یاد کرد که در حال حاضر ۱۵ کیلومتر شبکه آبرسانی آن اجرا شده و آماده اتصال به خط انتقال سرارو است.

وی اعتبار پروژه جهاد آبرسانی را ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد. حمزه پور، این اتفاق را، حاصل توجه ویژه دولت مردمی به بخش آب مناطق محروم دانست و گفت: استان هرمزگان از این سیاست مهم دولت، تاثیر گرفته و بدون شک اتفاقات خوشایندی در زمینه آبرسانی استان و بویژه شهرستان سیریک رقم خواهد خورد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه