موج
کدخبر : ۴۸۴۴۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484492
استاندار اصفهان خبر داد؛

اصفهان به دنبال نقش‌آفرینی در رویدادهای بین‌المللی کشور است

اصفهان به دنبال نقش‌آفرینی در رویدادهای بین‌المللی کشور است

استاندار اصفهان گفت: بایستی تلاش همگانی شود تا استان اصفهان در اولویت‌های بین‌المللی روز کشور و رویدادهای تعریف شده نقش آفرینی کند‌.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سیدرضا مرتضوی در شورای روابط بین‌الملل استان با اشاره به دو حوزه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و گردشگری در استان اصفهان، اظهار کرد: باتوجه به شرایط گذشته و فعلی استان این دو راهبرد برای توسعه اصفهان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: لذا بایستی همه لوازم، زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز دو ساحت اقتصاد دانش‌بنیان و گردشگری در استان اصفهان فراهم شود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: بر این اساس و باتوجه به اهمیت برنامه‌ریزی کارشناسی شده در حوزه روابط بین‌الملل، در نشست آینده شورای روابط بین‌الملل استان نقشه راه این موضوع توسط اتفاق بازرگانی تدوین، تبیین و به مدیریت استان ارائه شود.

وی یادآور شد: همچنین مقرر شده بود؛ حسب اولویت‌های سیاست خارجه و روابط بین‌الملل کشور، تلاش کنیم بعضی ظرفیت های استان را دخیل و مأموریتی که جمهوری اسلامی در حوزه روابط بین‌الملل دارد را به سوی استان سوق دهیم.

استاندار اصفهان عنوان کرد: بر این اساس تلاش شود تا استان اصفهان در اولویت‌های بین‌المللی روز کشور و رویدادهای تعریف شده نقش آفرینی کند‌.

دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه در توسعه روابط و شکل گیری تفکر بین المللی برخی اقدامات استان می‌تواند مؤثر باشد و منجر به رشد استان شود، گفت: برگزاری برنامه های آموزشی روابط بین‌الملل برای دستگاه‌ها می تواند ما را در رسیدن به یک فصل مشترک و همزبانی پیرامون این موضوع یاری رساند.

وی متذکر شد: در این خصوص دستگاه‌های اجرایی استان تلاش کنند تا در حوزه روابط بین‌الملل بیش از پیش فعال باشند و با ارائه پیشنهادات کاربردی مسیر شکوفایی اقتصاد استان را در این حوزه فراهم کنند.

استاندار اصفهان با اشاره به میزبانی اصفهان در جایزه بین‌المللی مصطفی، گفت: در این راستا هیئتی شکل گرفته تا برنامه‌ریزی‌های این رویداد را انجام دهد. در صدد هستیم امسال به صورت آزمایشی ‌و در سال‌های آینده به صورت ثابت از این رویداد میزبانی کنیم.

استاندار اصفهان متذکر شد: در این رویداد بین‌المللی، نگاه صدها اندیشمند برتر جهان اسلام به اصفهان خواهد بود. بیش از ۱۰۰ نفر از برترین دانشمندان جهان اسلام در رویداد جایزه مصطفی حضور می‌یابند و این رویداد فرصتی مناسب برای مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی استان برای برگزاری سمینار، کنفرانس و رویدادهای علمی با حضور اندیشمندان جهان اسلام است.

وی ادامه داد: اصفهان در طول برگزاری این رویداد بین‌المللی روی آنتن رسانه‌های کشورهای شرکت کننده خواهد بود لذا ایجاد هماهنگی درون استان و تبیین برنامه مشخص جهت برگزاری رویداد بین‌المللی جایزه مصطفی بسیار حائز اهمیت است.

گفتنی است؛ در پایان این نشست از علیرضا سالاریان رئیس سابق نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان توسط استاندار تقدیر و قدردانی شد.

استاندار اصفهان حضور سالاریان را در ایجاد روابط بین‌الملل استان مثمر ثمر دانست و عنوان کرد: رئیس سابق نمایندگی وزارت امور خارجه اصفهان در جلسات مرتبط حضور فعال داشتند و اگر موضوعی برای استان منفعتی داشت از ارائه پیشنهاد دریغ نمی کردند. ایجاد روحیه همراهی، همکاری و خیرخواهی برای استان از دیگر ویژگی‌های علیرضا سالاریان بود که جای قدردانی دارد.

استانداری اصفهان.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه