English

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان :

حسن اجرای مباحث فرهنگی از وضع قوانین فرهنگی مهم تر است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از پیشرفت وضعیت فرهنگی در کشور راضی نیستند و ما نیز متقابلا اینگونه هستیم، یکی از مهمترین دلایل در وضعیت فرهنگی کشور، بحث عدم نظارت کافی بر حسن اجرای قوانین است.

حسن اجرای مباحث فرهنگی از وضع قوانین فرهنگی مهم تر است

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز کرد: امام راحل با اهداف عالی مرتبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را راه اندازی کرد که یکی از عرصه های مهم آن ایجاد تحول در دانشگاه ها بود که محقق نشده است.

وی تصریح کرد: معتقدم یکی از مهمترین رسالت های وزارت علوم آینده پژوهی و آینده نگری در زمینه رشته های تحصیلی در دانشگاه ها متناسب با نیازهای کشور است، این امری ناپسند است که عده ای دختران و بانوان کشور در رشته هایی که فضای کاری برای آنها نیست مثل مهندسی معدن تحصیل کنند و در ازای آن ما در زمینه رشته های چون سونوگراف و پزشکی زنان دچار کمبود در کشور باشیم.

امام جمعه اصفهان گفت: تعداد زیاد جوانان تحصیل کرده در مقاطع تحصیلی بالا و بیکار در کشور یک چالش و بحران جدی است، یک کشور نیازمند خدمات و مهارت های مختلفی است و نیاید همه جوانان کشور مهندس و دکتر باشند.

وی افزود: حسن اجرای قوانین وضع شده و سندهای فرهنگی از تدوین و وضع این قوانین و اسناد مهمتر است، متاسفانه نظارتی بر اجرای قوانین فرهنگی در کشور نیست،تمرکز و توجه شورای فرهنگ عمومی استان ها بر این امر باشد.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان تاکید کرد: شایسته است بستری فراهم شود که مصوبات و تأکیدات شوراهای فرهنگ عمومی استان ها توسط دولت و دولتمردان اجرا شود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه ضمن تشریح مجموعه سیاست ها و اقدامات خود از زمان شروع به کار در شورای عالی  انقلاب فرهنگی کشور گفت: سند مهمی به نام مهندسی فرهنگی وجود دارد که شخص رییس جمهور متولی اجرای آن است و در این دولت پس از سالها جدی گرفته شده است و‌ شایسته است هر استان برش فرهنگی خاص خود را متناسب با این سند تنظیم کند.                           

امام جمعه

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه