موج
کدخبر : ۴۸۳۱۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-483103

همایش عفاف و حجاب ویژه مدیران مدارس شیراز برگزار شد

همایش عفاف و حجاب ویژه مدیران مدارس شیراز برگزار شد

همایش حجاب و عفاف، ویژه مدیران نواحی چهارگانه و مدارس شهرستان شیراز با حضور رئیس کل دادگستری، مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرعامل بنیاد مهدی موعود(عج) استان فارس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمد خلیل عسکری در همایش حجاب و عفاف، اظهار کرد: دشمن در ابتدای سال ۱۴۰۱ با آموزش های حضوری و در پایان سال نیز با آن مخالف بنابراین مشخص شد دشمن با آنچه موجب پیشرفت و توسعه ایران می شود مخالف است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: سال گذشته سال سختی را پشت سر گذاشتیم، دشمن تلاش کرد شیراز را محور اغتشاشات قرار دهد و اهداف شوم خود را به پیش ببرد لذا با درایت و همت مدیران مدارس، دشمن شکست خورد.

عسکری تصریح کرد: مدیر مدرسه پس از انتصاب دارای مسئولیت و شرح وظایفی است و باید به سمت تحول پیش برود.

وی اضافه کرد: در چرخش های تحولی مدرسه را از یک چرخه آموزشی به سمت تولید سرمایه فرهنگی ببریم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: در آئین نامه اجرایی مدرسه مدیر، مهمترین رکن مدرسه است لذا هر گونه تخلف در مدرسه متوجه شخص مدیر خواهد بود.

وی ادامه داد: هم اکنون برخی دانش آموزان پس از خروج از مدرسه به مساله حجاب خود توجه کمتری میکنند و قطعا به فضای روانی جامعه آسیب می زند لذا باید برای این موضوع برنامه ریزی کنیم.

عسکری گفت: برنامه بیست و پنج روزه ای برای موضوع حجاب دانش آموزان داریم بر اساس آن ابتدا جلسه شورای دبیران در مدرسه تشکیل و وضعیت حجاب درون مدرسه بررسی خواهد شد لذا همکاران فرهنگی نیز در پوشش مناسب به عنوان الگوی دانش آموز همراهی کنند.

وی ادامه داد: برگزاری جلسه انجمن اولیا و تشریح قوانین مربوطه برای اولیا و خانواده ها دومین برنامه طرح بیست و پنج روزه حجاب خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: بهره مندی از ظرفیت های خوب دانش آموزان، خانواده ها و معلمان در بحث حجاب از دیگر برنامه ها بیست و پنج روزه خواهد بود.

وی ادامه داد: راه اندازی شورای عفاف و حجاب مدرسه با حضور دانش آموزان، معلمان و خانواده ها و تشکیل کارگروه در این زمینه از جمله برنامه‌های عفاف و حجاب خواهد بود.

عسکری گفت: مدیر مدرسه نماینده نظام جمهوری اسلامی در امر تربیت است و باید مدافع ارزش های انقلاب اسلامی باشد.

وی اذعان کرد: دانش آموزانی که به حجاب خود اهمیت نمی دهند مشخص شوند و این وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی مدیران است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اظهار کرد: مدیر مدرسه نماد آموزش و پرورش است و باید رسالت خود را به نحو احسنت انجام دهد لذا مدارس غیر دولتی نیز باید شاخص ها را رعایت کنند و همانند مدارس دولتی در بحث حجاب عمل کنند.

وی بر حفظ آبروی افراد تاکید و عنوان کرد: مدیرانی که در برابر مسائل عفاف و حجاب منفعل باشند باید در سمت دیگری به کار گرفته شود.

عسکری از ارایه دوره های آموزشی ویژه مدیران مدارس خبر داد: این دوره ها به صورت منسجم و مجزا برگزار خواهد شد تا مسائل و مشکلات به شکل تخصصی بررسی شود.

وی افزود: وضعیت حجاب دانش آموزان از منزل تا مدرسه، در مدرسه و از مدرسه تا منزل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و مدیران باید برنامه داشته باشند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در این همایش با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که می فرمایند: ((کشف حجاب یک حرام شرعی است)) گفت: مدیران مدارس نباید نسبت به مساله حجاب برخی دختران خارج از مدرسه بی تفاوت باشند.

وی افزود: بر اساس سند تحول بنیادین برای تاثیر گذاری بر دانش آموز خاطی ابتدا باید دوستانه با او برخورد کنیم و بر اساس معیارهای اخلاقی عمل کنیم.

مجید بذرافکن تصریح کرد: شرط انجام جهاد تبیین، اخلاق است لذا آنچه از دستمان بر می آید برای دانش آموزان انجام دهیم. تا از دانش آموزان به سمت هنجار شکنی نروند.

 

بی حجابی و بی عفتی یکی از عوامل اصلی تزلزل بنیاد خانواده است

رئیس کل دادگستری استان فارس، گفت: بر اساس آنچه در دادگاه های خانواده می گذرد ریشه یکی از عوامل اصلی تزلزل بنیاد خانواده ها در بی حجابی و بی عفتی است لذا مدیران مدارس باید مجدانه این موضوع را پیگیری و در دستور کار قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در همایش عفاف و حجاب مدیران مدارس نواحی چهارگانه شیراز، اظهار کرد: در حالی غربی ها نوجوانان ما را به بی و بندباری دعوت می کنند که فرزندان خودشان را به علم آموزی تشویق می کنند.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: فارس سابقه درخشانی در حوزه علم به ویژه در بخش پزشکی دارد و آن را مدیون تلاش همین مدارس است لذا اکنون باید به گونه ای عمل کنیم که فارس در آینده همچون گذشته بدرخشد.

موسوی گفت: غرب با اهداف تعیین شده می خواهد زنان ما را از افتخار آفرینی بازدارد و بنیاد خانواده را در کشورما نابود کند تا در آینده شهدایی همچون شهید سلیمانی در دامان مادران جامعه پرورش پیدا نکند.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه در دادگاه های خانواده می گذرد ریشه یکی از عوامل اصلی تزلزل بنیاد خانواده ها در بی حجابی و بی عفتی است لذا مدیران مدارس باید مجدانه این موضوع را پیگیری و در دستور کار قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: برنامه ها و اردوهای فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب داشته باشیم و امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار قرار دهیم.

وی اضافه کرد: اگر مدیران مدارس دخترانه خالصانه و مادرانه به دانش آموزان تذکر دهند قطعا کار آنها موثرتر خواهد بود.

موسوی تصریح کرد: قوه قضائیه از هیچگونه تلاشی برای کمک به آموزش و پرورش در راستای تبیین فرهنگ حجاب دریغ نمی کند لذا آماده بهره مندی از ظرفیت قضات درارتقای آگاهی ها فرهنگیان ودانش آموزان هستیم.

 

در ارشاد افراد ابتدا باید نقاط قوت او را بگوییم و او را تشویق کنیم

مدیرعامل بنیاد فرهنگی «مهدی موعود (عج)» فارس، گفت: در ارشاد افراد باید بر سیره پیامبر صلوات الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام عمل کنیم و ابتدا باید نقاط قوت افراد را ببینیم و او را تشویق کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق در همایش عفاف و حجاب مدیران مدارس شیراز، با اشاره به سخنی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله خطاب به حضرت علی علیه السلام در خصوص اهمیت تربیت انسان اظهار کرد: اگر معلم یک فرد را با خدا آشنا کند آخرت خود را آباد کرده است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی «مهدی موعود (عج)» فارس بر غنیمت شمردن فرصت ها، تاکید و عنوان کرد: در ارشاد افراد باید بر سیره پیامبر صلوات الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهم السلام عمل کنیم و ابتدا باید نقاط قوت افراد را ببینیم و او را تشویق کنیم.

حدائق تصریح کرد: برخورد اشتباه با افراد خاطی موجب بدتر شدن رفتار فرد می شود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی «مهدی موعود (عج)» فارس اضافه کرد: همانطور که پیامبر(ص) محور وحدت بود مدیر موفق نیز باید محور همدلی و همراهی و وحدت باشد.

وی خاطرنشان کرد: هر چند در دینداری اجباری نیست اما زمانی فرد با هنجار شکنی به جامعه آسیب می زند باید از عمل او جلوگیری کرد چنان که از شیوع ویروس در بدن باید ممانعت شود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی «مهدی موعود (عج)» فارس با تاکید بر ظرفیت شناسی، ادامه داد: عالی ترین سخنان پیامبر (ص) خطاب به حضرت امام علی علیه السلام است بنابراین با توجه به ظرفیت افراد با آنها سخن بگوییم.

حدائق افزود: در قرآن چهار بار واژه‌های تربیت و آموزش با هم آمده است که سه بار تربیت مقدم بر آموزش آمده است لذا این موضوع اهمیت تربیت را برای ما بیان می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه