موج
کدخبر : ۴۸۲۸۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482860

سهم اتوبوس در حمل‌ونقل شهر قم به 11 درصد رسید

سهم اتوبوس در حمل‌ونقل شهر قم به 11 درصد رسید

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم از خرید 99 دستگاه اتوبوس آتروس در سال گذشته یاد کرد و گفت: با نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، سهم اتوبوس‌رانی در حمل‌ونقل شهری در سال گذشته با رشد 3 درصدی به 11 درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی نیک مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم با اشاره به اقدامات در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم اظهار داشت: مدیریت شهری در سه سال گذشته تلاش‌های ویژه‌ای در حوزه نوسازی و بازسازی ناوگان اتوبوس‌رانی داشته است.

وی با بیان اینکه تا پیش‌ازاین اقدامات، عمر ناوگان بیش از ۱۰ سال بود و این عدم نوسازی به علت عدم‌حمایت‌های دولتی در حال تبدیل‌شدن به بحرانی برای شهر قم می‌شد، ابراز کرد: همه ناوگان اتوبوس‌رانی شهر قم در این سال‌ها نوسازی شد و امروزه عمر ناوگان به ۲.۷ سال رسیده است.

مدیر عامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم ادامه داد: در سال گذشته قرارداد خرید ۹۹ دستگاه اتوبوس آتروس نهایی شد که تا پایان سال گذشته ۵۰ دستگاه تحویل شهر قم شده و مابقی نیز به‌مرور در سال جاری افزوده می‌شود.

نیک تعداد اتوبوس‌های فعال در سطح شهر را ۲۰۳ دستگاه دانست و افزود: تعدادی اتوبوس نیز برای پشتیبانی در نظر گرفته‌شده و ۲۷ دستگاه نیز در حال بازسازی است.

نیک از افزایش سهم اتوبوس‌رانی در حمل‌ونقل شهری خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه این درصد در سال گذشته با رشد ۳ درصدی به ۱۱ درصد رسیده است.

مدیر عامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم یکی دیگر از اقدامات سازمان اتوبوس‌رانی برای سال گذشته را ایجاد خطوط جدید برشمرد و یادآور شد: خط اتوبوس تندرو بلوار جمهوری اسلامی به پردیسان، خط شهرک امام حسن(ع) به میدان شهید مطهری و راه‌اندازی خط دانشگاه شهاب دانش و پیام نور به میدان شهید مطهری در این راستا عملیاتی و اجرا شد.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: حمل و نقل شهر قم
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه