موج
کدخبر : ۴۸۲۷۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482731
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خبر داد:

بررسی وضعیت سواد ۲۷ هزار سوادآموز در فارس

بررسی وضعیت سواد ۲۷ هزار سوادآموز در فارس

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش فارس، گفت: آموزش دهندگان غیرفعال فارس ۲۷ هزار نفر از مخاطبان دوره های سواد آموزی را از نظر باسواد یا بی سواد بودن بررسی می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، مجید احمدی، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش در این باره گفت: در راستای تامین نیروی انسانی آموزش دهنده مورد نیاز در سواد آموزی، آموزش دهنده هایی که در سال های قبل با نهضت سواد اموزی همکاری داشته و در حال حاضر غیر فعال می باشند می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مجددا فعال شوند.

وی افزود: فعالیت افراد مذکور در راستای تحت پوشش بردن اهداف کمی سواد اموزی و همچنین جهت اجرای مصوبه ۸۶۲ شورای عالی اموزش و پرورش صورت می گیرد.

احمدی گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر ۴۰ سال و  دارابودن حداقل یک دوره همکاری موفق (قبولی) از شروط فعالیت مجدد آموزش دهندگان مذکور است.

معاون سواد آموزی اموزش و پرورش فارس گفت: این آموزش دهندگان می بایست ۲۷هزار نفر از افرادی که احتمال بی سوادی آنها می رود را بررسی کنند.

وی افزود: افراد ذینفع باید نسبت به دریافت نام کاربری و رمز ورود در سامانه سواد آموزی اقدام کنند.

احمدی گفت: پس از دریافت نام کاربری و رمز ورود، در قسمت پالایش، افرادی به متقاضی معرفی می شوند که آموزشیار نهضت باید با مراجعه به آنها نسبت به بارگذاری مدارکشان مبنی بر بی سوادی ، یا با سوادی اقدام و مدارک معتبر را در سامانه بارگذاری کنند.

وی اضافه کرد: مهلت انجام پالایش اسمی برای آموزش دهندگان غیرفعال تا پایان خرداد ماه سال جاری است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه