موج
کدخبر : ۴۸۲۲۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482270
رئیس اداره دامپزشکی تفرش از عملکرد واحد های این اداره در سال 1401 خبر داد.

انجام بیش از 117 هزار و 320 نوبت واکسیناسیون دام سبک و سنگین در شهرستان تفرش

انجام بیش از 117 هزار و 320 نوبت واکسیناسیون دام سبک و سنگین در شهرستان تفرش

رضا رضایی گفت: در سال گذشته بیش از 117 هزار و 320 نوبت واکسن علیه بیماری های واگیر و مشترک به جمعیت دامی این شهرستان تزریق شد.

به گزارش خبرگزاری موج مرکزی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تفرش با اشاره به اینکه سال گذشته در واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی ۱۲ هزار و ۸۰۱  مورد بازدید از کشتار گاه دام و طیور و مراکز عرضه و نگهداری فرآورده های خام دامی صورت گرفته، افزود: در جریان کشتار دام و طیور در کشتار گاه های این شهرستان طی سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۹۴ هزار و ۵۹۴ کیلو گرم گوشت دراین شهرستان استحصال شد.

رضایی با اشاره به عملکرد واحد مبارزه با بیماری های طیور، آبزیان و زنبورعسل در سال گذشته اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ بالغ بر۶۳۹ هزار ۵۹۰ مورد نظارت بهداشتی بر جوجه ریزی مرغداری های شهرستان صورت گرفته و همچنین تعداد۳ هزار و ۳۰۷ قطعه طیور بومی در این شهرستان واکسن تزریق شده است.

وی با اشاره به عملکرد واحد قرنطیه این اداره در سال ۱۴۰۱ گفت: طی سال گذشته تعداد ۱۰۲۶ مورد مجوز فک پلمپ، تایید سلامت و اجازه مصرف محموله های وارداتی به شهرستان صادر گردیده و همچنین تعداد ۴۴۲ مورد صدور گواهی برای محموله های خروجی از شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره دامپزشکی تفرش در اشاره به عملکرد واحد آموزش و ترویج این اداره در سال ۱۴۰۱ افزود: با تلاش همکاران این واحد بیش از ۹ دوره آموزشی با موضوع بیماری های مشترک بین انسان و دام برگزار شده و ضمن برگزاری این دوره ها اطلاع رسانی از طریق توزیع بروشور و پخش پمفلت هم صورت گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه