موج
کدخبر : ۴۸۱۸۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481838
اسعد فریدی رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج:

ششم اردیبهشت روز سنه ( سنندج )

ششم اردیبهشت روز سنه ( سنندج )

اسعد فریدی رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج گفت: ششم اردیبهشت "روژی سنه" تداعی کننده تاریخ،فرهنگ و اثرات پیشینیان است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، اسعد فریدی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج در نشست هم اندیشی و هم افزایی با صاحب نظران عرصه فرهنگ و موسیقی این شهر نامگذاری روزی در تقویم محلی بنام"روژی سنه" که از اقدامات مهم فرهنگی،اجتماعی گذشتگان است ضمن تشکر یادآور شد:

سنندج شهری است با پیشینه تاریخی،خاستگاه هنرمندان، مفاخر و مشاهیر برجسته‌ و غنای فرهنگی،هنری همراه با آداب و رسوم های بسیار زیبا،این روز فرصتی ارزشمند است برای احیای اثرات پیشینیان،تاریخ و فرهنگ این دیار به نه تنها نسل های جدید بلکه به جهانیان است.

فریدی به نامگذاری ثبت سنندج بعنوان "شهر خلاق موسیقی"در جهان و نام گذاری"روز سنه" اشاره و خاطرنشان ساخت:دو رویداد فرهنگی و ماندگار است که آداب و سنن گذشتگان را احیا و معرفی خواهد کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای اسلامی شهر سننج از دستگاه های متولی فرهنگ خواست:در این هفته تمام ظرفیتهای خود را بکار ببرند تا بتوانیم این واقعیت مهم را آنچنان که شایسته است معرفی نماییم.

اسعد فریدی به برخی از رویدادها و گنجینه های این دیار از جمله خاستگاه بزرگان فرهنگ و ادب،دیار خلاق موسیقی در جهان،دیار پایتخت کتاب ایران،پایتخت دف جهان،پایتخت نوروزگاه جهان اشاره و اذعان داشت:حفظ و ارتقای ظرفیتها و جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی این دیار با بهره مندی از ایده پردازی،مشارکتهای شهروندان‌،خرد جمعی و اقدامات فرهنگی محقق خواهد بود.

وی از اجرای اقدامات مختلف در اقصی نقاط مختلف شهر برای پاسداشت این روز خبر داد و گفت:نامگذاری این روز بمنظور هویت بخشی به نسل‌های آینده این شهر و حفاظت از آداب،سنن و فرهنگ این دیار است.

اسعد فریدی رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج در خاتمه به ثبت رساندن روز سنه در تقویم محلی توسط معتمدین مردم در پنجمین دوره از شورای اسلامی این دیار اشاره و خاطرنشان ساخت:به یاری خداوند در سال پیشرو روز سنه در تقویم ملی به ثبت خواهد رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه