موج
کدخبر : ۴۸۱۶۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481662
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

دستورالعمل خرید تضمینی گندم در سال 1402/ خرید تضمینی گندم از طریق سامانه سیفا

دستورالعمل خرید تضمینی گندم در سال 1402/ خرید تضمینی گندم از طریق سامانه سیفا

معاون وزیر جهاد کشاورزی دستورالعمل خرید تضمینی گندم داخلی سال جاری را اعلام کرد و گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال 1402 از طریق سامانه سیفا و از کشاورزانی که مشخصات آنها در این سامانه ثبت است، انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید سعید راد دستورالعمل خرید تضمینی گندم داخلی سال جاری (۱۴۰۲) را اعلام کرد و اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال ۱۴۰۲ از طریق سامانه سیفا و از کشاورزانی که مشخصات آنها در این سامانه ثبت است، انجام می شود.

وی با بیان اینکه مشخصات کشاورزان همراه مقدار محصول قابل تحویل از طریق ارتباط سیستمی این سامانه با سامانه پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی اخذ می شود، ادامه داد: اطلاع رسانی لازم به جامعه کشاورزی برای ثبت نام در سامانه پهنه بندی و حصول اطمینان از وجود مشخصات و سقف قابل تحویل محصول قبل از مراجعه به مراکز خرید با همکاری و تعامل اداره کل غله و شرکت بازرگانی با سازمان جهاد کشاورزی استان برای درج اسامی کشاورزان در سامانه مذکور بسیار مهم است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه اطلاع از مراکز خرید تضمینی مجاز در استان و شهرستان از طریق صدا و سیما، پورتال و تماس با اداره کل غله و خدمات بازرگانی، بنرهای نصب شده در مراکز خرید، روزنامه های استانی انجام و اطلاع از میزان محصول تحویل شده به مراکز خرید به وسیله اخذ رسید محصولات تحویلی از مراکز، استفاده از اپلیکیشن های اعلامی از سوی دفتر فناوری اطلاعات صورت می گیرد، گفت: فرایند خرید گندم به صورت تهیه و نصب بنر در مراکز خرید برای مراجعین انجام می شود.

وی با بیان اینکه کارگروه هماهنگی خرید در استان به ریاست استاندار و عضویت رؤسای جهاد کشاورزی، صمت، تعاون روستایی و مدیریت و برنامه ریزی استان ها، اداره کل غله و خدمات بازرگانی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی، رئیس هیأت اجرایی بنیاد گندمکاران استان و متناظر آن در شهرستان هاست، گفت: گندم هایی قابل خریداری و تحویل گیری است که تولید داخل کشور و محصول تولیدی سال زراعی ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ باشد.

راد با اشاره به اینکه بذور گندم مازاد تولیدی شرکت های تولیدکننده بذر گندم در سال ۱۴۰۱ (ضدعفونی نشده) با تایید سازمان جهاد استان قابل خریداری است، تصریح کرد: نرخ خرید تضمینی هر کیلو گندم معمولی و دوروم به ترتیب ۱۱۵ هزار و ۱۱۸ هزار ریال است که پاکی خرید گندم و در صورت هرگونه اصلاح قیمت تضمینی خرید، مراتب متعاقباً اعلام می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه زمان خرید در کشور از ابتدای فروردین ماه تا پایان آذرماه سال ۱۴۰۲ است، اضافه کرد: این زمان در هر استان با توجه به فصل زراعی و فصل برداشت گندم توسط سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام خواهد شد و تمدید مدت زمان خرید منوط به درخواست استان و تأیید کارگروه ملی خرید تضمینی گندم کشور است.

وی با اشاره به اینکه امسال عملیات خرید تضمینی گندم از طریق سامانه سیفا است و اطلاعات خرید برای پرداخت وجه کشاورزان با استفاده از این سامانه به بانک کشاورزی ارسال می شود، بیان داشت: اطلاعات، مشخصات و سقف مجاز عرضه محصول هر کشاورز در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی تعریف و خرید گندم صرفاً از کشاورزان مذکور امکان پذیر است و کشاورزانی که نام و مشخصات آنان در سامانه یاد شده وجود ندارد برای ثبت اطلاعات به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

راد با بیان اینکه در همه مراکز خرید اخذ هرگونه وجه از بابت انجام عملیات خرید (توزین، نمونه گیری، تخلیه، بارگیری و...) از کشاورزان و رانندگان ممنوع است، افزود: اداره کل غله و خدمات بازرگانی موظف است ضمن برخورد با تخلفات، وجوه دریافتی را از مطالبات مراکز خرید کسر کند.

وی گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان علاوه بر نظارت مستمر روزانه بر آمار سامانه های سیفا و بانک کشاورزی نسبت به بازدیدهای دوره ای از مراکز خرید و تطبیق آن با سامانه سیفا و هماهنگی با مراجع ذیربط نظیر استانداری، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی برای نظارت و جلوگیری از ورود گندم وارداتی به ویژه مصارف دامی و گندم کهنه اقدام خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه