موج
کدخبر : ۴۷۹۸۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-479892
معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه شهید رجایی خبرداد:

رشد بیش از 50 درصدی تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه شهید رجایی

رشد بیش از 50 درصدی تولید انرژی الکتریکی در نیروگاه شهید رجایی

نیروگاه شهید رجایی قزوین با تولید بیش ازیک میلیارد کیلووات ساعت انرژی خالص در اسفند ماه1401، 56/9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد تولید داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، جواد دوستی معاون مهندسی و برنامه ریزی  نیروگاه  شهید رجایی در تشریح این خبر گفت: در اسفند  ماه ۱۴۰۱ ، یک  میلیارد و پنجاه ونه میلیون و ششصدو چهل و هشت هزار کیلووات ساعت انرژی خالص در واحدهای سیزده گانه این نیروگاه، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.  

دوستی تصریح کرد: از این میزان انرژی، چهارصدو بیست و هشت میلیون و نهصدو سی و هشت  هزار کیلووات ساعت انرژی در واحد های  نه گانه نیروگاه سیکل ترکیبی وششصد و سی میلیون و هفتصدو ده هزار کیلووات ساعت انرژی درچهار واحد۲۵۰مگاواتی نیروگاه بخار تولید شده است. 

معاون مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه در ادامه بیان داشت: با این میزان  تولید انرژی خالص در اسفند ماه۱۴۰۱ ، این نیروگاه شاهد رشد۵۶/۹ درصدی تولید انرژی نسبت به اسفند ماه سال ۱۴۰۰ بوده است . 

نیروگاه شهید رجایی با دارا بودن ۱۳ واحد بخاری و سیکل ترکیبی و ظرفیت تولید ۲۰۴۲ مگاوات، حدود ۳/۶ درصد از برق مورد نیاز شبکه سراسری را تولید می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه