English

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین:

آمادگی داریم با کمک همه برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان اقدام کنیم

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: امروز باید مسیر روشن تری برای اتاق بازرگانی ترسیم کنیم و آمادگی داریم با کمک همه فعالان اقتصادی و کسانی که تا دیروز رقیب انتخاباتی ما بودند و از امروز مانند گذشته رفیق هستند دور یک میز بنشینیم و برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان اقدام کنیم.

آمادگی داریم با کمک همه برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان اقدام کنیم

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، مهدی بخشنده ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین در جمع رسانه های جمعی استان قزوین که در محل اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد گفت: ششمین دوره انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی با هوشمندی همه نامزدهای شرکت کننده و همراهی رسانه ها در فضایی آرام و توام با آرامش برگزار شد که نشان داد به بالندگی رسیده ایم و امیدواریم در ادامه مسیر به دستاوردهای خوبی برای فعالان اقتصادی و استان قزوین برسیم. 

وی بیان کرد: در مجموع رسانه های استان خوب عمل کردند و دچار جنجال و حاشیه نشدند و با موضع گیری منطقی و نگاه حرفه ای به این رویداد کمک کردند تا انتخابات با کمترین چالش برگزار شود و اطلاع رسانی واقعی موجب شد خوشبختانه از نظر مشارکت بیشترین تعداد را در کشور داشته باشیم و رکورد حضور اعضا شکسته شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین7

بخشنده تصریح کرد: این مشارکت هوشمندانه فعالان اقتصادی در انتخاباتی که شاید در زمان مناسبی هم برگزار نشد ما را متعهد می کند تا با تلاش شبانه روزی بتوانیم اقدامات موثری در مسیر اعتلای اتاق برداریم و در سال آینده امیدواریم وقایع مهمی رخ دهد.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین بیان کرد: وقتی انتخاب و تشخیص به مردم واگذارشود خودشان می دانند چگونه رفتار کرده و به چه کسانی اعتماد کنند و امروز رقابتها باید به رفاقت تبدیل شده و همه بتوانیم ضمن احترام به دیدگاه و سلایق مدیریتی در کنار هم قرار گرفته و در رسیدن به اهداف اتاق بازرگی همکار هم باشیم.

بخشنده اظهارداشت: امروز باید مسیر روشن تری برای اتاق بازرگانی ترسیم کنیم و آمادگی دارم با کمک همه فعالان اقتصادی و کسانی که تا دیروز رقیب انتخاباتی ما بودند و از امروز مانند گذشته رفیق هستند دور یک میز بنشینیم و برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان اقدام کنیم.

وی بیان کرد: امروز وقت کنار هم بودن است تا اقتصاد از این شرایط سخت عبور کند و دیگر ائتلاف معنا ندارد و من حتی اسم ائتلاف خود را فراموش می کنم و آماده ام دست در دست رفقای خود برای کارهای آینده اتاق تلاش کنیم.

این فعال اقتصادی با ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های اتاق بازرگانی قزوین در چهار سال گذشته اظهارداشت: در دوره گذشته با مجموعه همکاران خود به موفقیت های ارزشمندی رسیدیم که به برخی از آنها اشاره می کنیم تا جایگاه پارلمان بخش خصوصی بیشتر روشن شود.

بخشنده اضافه کرد: در دوره گذشته هدف گذاری ما تکمیل ساختمان جدید اتاق بازرگانی بود که خوشبختانه توانستیم با صرفه جویی در هزینه ها و تسریع در کار، ساختمانی بسیار مدرن با فضاهایی قابل توجه در زیربنای 11 هزار مترمربع ایجاد کنیم که نیاز ما در دهه های آینده را نیز تامین می کند.

وی گفت: امروز فضای مناسب این ساختمان این امکان را داده تا زمینه استقرار دفتر وزارت خارجه، پلیس اقتصادی را هم مهیا کنیم تا از این ظرفیت برای حل مشکلات صنعتگران نیز استفاده شود.

بخشنده اظهارداشت: مهمترین استراتژی دوره پنجم این بود که اتاق بازرگانی در قزوین بعنوان مرکز تعاملات اقتصادی بتواند در تصمیم گیری های مهم باشد که این هدف با جلسات منظم و موثر شورای گفتگو محقق و هر سال این مشارکت بیشتر شد و با احیای بخش خصوصی و تعامل منطقی مدیران با شورای گفتگو کارهای خوبی صورت گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین1

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین یادآورشد: تجلیل از بزرگان صنعت و تولید از برنامه هایی بود که مورد استقبال قرار گرفت و ما شخصیت های ماندگار عرصه اقتصاد را به مردم و مدیران معرفی کردیم تا کارآفرینان برتر مورد تجلیل قرار گیرند.

وی اضافه کرد: در راستای مسئولیت های اجتماعی از گروههایی تجلیل کردیم که شاید فراموش شده و خدماتشان دیده نشده بود و در این زمینه از آتش نشانان قهرمان که در اطفای حریق منطقه چرم سازی جان خود را به خطر انداختند و پرستارانی که در دوران کرونا به سلامت مردم کمک کردند تقدیر کردیم تا با انگیزه بیشتری در این عرصه خدمت کنند.

بخشنده با اشاره به نقش رسانه های گروهی در اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی تصریح کرد: بدون تردید نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی شفاف و واقعی و بیان دستاردهای نظام در همه عرصه ها و حتی بیان مشکلات و مطالبات می تواند به قضاوت درست مردم و حل مشکلات کمک کند لذا در این دوره تعامل بیشتری با خبرنگاران خواهیم داشت.

وی گفت: خبرنگاران در ایجاد امید و خودباوری نقش مهمی دارند و ما از شما انتظار داریم فقط به نشست های خبری بسنده نکنید و با تهیه گزارش و گفتگوهای تخصصی و طرح مشکلات و راهکارها در رفع موانع تولید نقش بیشتری ایفا کنید.

بخشنده اظهارداشت: درب اتاق بازرگانی به روی خبرنگاران واقعی و حرفه ای ودلسوز و همه کسانی که می خواهند در عرصه اقتصاد و تولید قلم بزنند باز است و از فعالیت شما حمایت و استقبال می کنیم.

اتاق بازرگانی

وی در ادامه بیان کرد: همکاران ما در این چهار سال تلاش کردند در خدمت تولید و صنعتگران باشند و در کنار اقدامات زیادی که صورت گرفته، حتما برخی کارها مغفول مانده که از کارهای انجام نشده عذرخواهی می کنم و امیدواریم در دوره جدید بتوانیم کارهای مغفول مانده را انجام دهیم. 

بخشنده با اشاره به ضرورت حمایت از فعالان اقتصادی واقعی اظهارداشت: در کنار وظایف و ماموریت های اصلی خود رویکرد ما این بود با کسانی که دنبال رانت اقتصادی بودند و از کارت بازرگانی برای دلالی و سود غیر معقول استفاده می کردند و فعال واقعی نبودند جلوگیری کنیم که در این زمینه با هجمه های  زیادی روبرو شدیم و هزینه آن را پرداختیم که این رویکرد ادامه خواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین یادآورشد: مهمترین وظیفه ما حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان واقعی است و در این دوره نیز با همه وجود از کارآفرینان واقعی حمایت خواهیم کرد تا تولید رونق بگیرد.

وی اضافه کرد: دستاورد دیگر اتاق بازرگانی مشارکت در مسئولیت های اجتماعی بود و امروز با نهادینه شدن این کار در هر حادثه ای همه انتظار دارند که اتاق بازرگانی مشارکت کرده و وارد میدان شود.

بخشنده بار دیگر ضمن تشکر از آرای اعضای اتاق بازرگانی تصریح کرد: از مجموع  ۲۷۱ رای جمع آوری شده تعداد ۱۶۰ رای فعالان اقتصادی به تیم مدیریت قبلی بود که نشان داد روش و رویکرد ما درست و مورد وثوق بوده هرچند برخی امور نیازمند اصلاح است که انجام خواهد شد.

این فعال اقتصادی اظهارداشت: کار دیگر ما در اتاق بازرگانی توجه جدی به آموزش گروههای مختلف بود و در این مسیر  از یک کار کلاسیک و آکادمیک خارج شدیم و آموزش ها کاربردی شد تا خروجی داشته باشد.

وی بیان کرد: در عصر کنونی اگر نتوانیم با رویکردهای بین المللی به نیاز بازار واقف شده و آن را تامین کنیم حتما عقب خواهیم ماند لذا تلاش می کنیم با تامین ابزارهای مناسب و بستر سازی اصولی ضمن ارتقای جایگاه اتاق بازرگانی در بین المللی شدن قزوین هم موثر باشیم. 

بخشنده بیان کرد: در این راستا پلیس بین الملل و دفتر وزارت خارجه را در اتاق بازرگانی مستقر کردیم تا از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم و یک دیپلمات برجسته و توانمند در این دفتر مستقر شده و دفتر از حالت منفعل به دفتری پویا تبدیل شد و دستاورد های زیادی برای ما خواهد داشت.

وی اظهارداشت: امروز این ظرفیت و قابلیت را داریم که می توانیم میزبان سفرا باشیم و این منطقه را معرفی کنیم و موجب رونق تولید، صنعت و گردشگری شویم.

اتاق بازرگانی (2) - Copy

رئیس اتاق بازرانی قزوین در ادامه بیان کرد: با راه اندازی واحد دادرسی و دادگاه بین المللی در استان گام مهمی برای رفع مشکلات حقوقی فعالان اقتصادی برداشته شده که می تواند گره گشای مشکلات حقوقی فعالان اقتصادی باشد.

وی اظهارداشت: از وکلای دوره دیده می توانیم در دعاوی بین المللی استفاده کنیم تا رسیدگی به پرونده های کیفری و حقوقی بین المللی تسریع شود.

بخشنده افزود: یکی از استراتژی های ما در دوره جدید تعامل در عرصه بین الملل است و در کنار آن نهادینه کردن حمایت از صنایع سبز، جمع آوری کلیه اطلاعات ظرفیت های کشور با هوش مصنوعی هم دنبال می شود تا بتوانیم ضمن حمایت از توسعه صنایع دوستدار محیط زیست به سلامت مردم هم کمک شود.

وی بیان کرد: به دلیل جایگاه کشاورزی استان قزوین موضوع آموزش کشاورزان، توسعه آبیاری مدرن و توسعه کشت گلخانه ای مورد حمایت جدی خواهد بود تا از منابع آب و خاک در استان صیانت شود.

بخشنده به برخی موانع و مشکلات فعالان اقتصادی هم اشاره کرد و یادآورشد: ریل گذاری اقتصادی کشور به گونه ای است که به راحتی یک فرد می تواند روند اقتصاد را دچار اختلال کند و قوانین کشور هم به گونه ای است که هر مدیری قادر است تفسیر متفاوتی داشته باشد که این رویکرد مشکل ساز است.

اتاق بازرگانی قزوین - Copy

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین یادآورشد: موضوع ایجاد گمرک در منطقه چرم سازی بویین زهرا علیرغم همه پیگیری ها هنوز زیر ساخت ها مهیا نشده و منطقه چرم سازی که یک فرصت خوب محسوب می شود امروز در حال تبدیل شدن به یک تهدید است.

وی در خصوص ایجاد منطقه اقتصادی و واگذاری آن به شرکت شهرک ها نیز گفت: باید از شعار دادن خارج شویم و به عنوان یک فعال اقتصادی فکر می کنم این اتفاق در استان رخ ندهد و واگذاری راه اندازی آن به شرکت شهرک های صنعتی هم یک اشتباه بزرگ استراتژیک بود زیرا بخش دولتی نمی تواند متولی خوبی باشد و ما هنوز در شهرک صنعتی لیا مشکل داریم و به شرایط ایده آل نرسیده ایم و شهرک صنعتی کاسپین، یک ورودی مناسب ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی قزوین تصریح کرد: نگرانیم این موضوع ، بستر دلالی زمین باشد زیرا امروز هم تعدادی واحد آلاینده به امید برخورداری از معافیت مالیاتی وارد استان شده اند که منطقی نیست.

بخشنده بیان کرد: در شرایطی که استان قزوین با آلاینده های زیادی مواجه است و صنعت به مرحله تراکم جدی رسیده باید از ورود و شکل گیری مافیای زمین به بهانه راه اندازی واحد صنعتی و تولیدی جلوگیری کنیم و نگذاریم صنایع آلاینده وارد استان شوند و خبرنگاران باید در این عرصه مطالبه گری کنند.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین5

رئیس اتاق بازرگانی با ترسیم چشم اندازی روشن برای اعتلای اتاق بازرگانی گفت: یکی از کارهای مهم ما راه اندازی« مدرسه تجاری» در قزوین است تا بتوانیم جوانان خوش فکر، فعال و علاقمند به حوزه تجارت و بازرگانی را با آموزش های نوین آشنا کرده و در بازاریابی و فروش از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

بخشنده تصریح کرد: مدرسه کسب ‌وکار ( Business school) یا مدرسه تجاری، نوعی از موسسات دانشگاهی است که مدارک مرتبط با رشته مدیریت کسب‌ و کار یا مدیریت را ارائه می‌دهد.

وی گفت: در این مدرسه دوره‌های آموزشی و برنامه‌های مربوط به حوزه کسب‌وکار و دانش مدیریت ارائه می شود و موضوعاتی مانند حسابداری، مدیریت راهبردی، علم اقتصاد، مدیریت اجرایی کسب و کار، مدیریت منابع انسانی، دانش مدیریت، بازاریابی، سامانه اطلاعاتی مدیریتی، تجارت بین‌المللی، روان‌شناسی صنعتی و سازمانی، روابط عمومی و امور مالی آموزش داده می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین4

این صادرکننده ملی اظهارداشت: بدنبال بومی سازی مدرسه تجارت هستیم تا اساتید خارج از کشور را به استان دعوت کرده و با استفاده از ظرفیت دانشگاه بین المللی امام خمینی، دروس بین المللی را در این مدرسه تدریس کنیم و نگاه تخصصی به تجارت داشته باشیم و با اعطای مدرک معتبر، یک گام به جلو برداریم.

بخشنده اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی مدون و منطقی و افزایش تعامل بین المللی و دعوت از هیئت های تجاری و جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی گام مهمی برای رونق اقتصادی استان برداشته شود.

اتاق بازرگانی1

 در پایان این نشست خبری خبرنگاران از طبقات ساختمان اتاق بازرگانی قزوین که بسیار زیبا و شیک با معماری سنتی،ایرانی با چشم انداز بسیار دلنشین بازدید به عمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه