English

مدیر کل آموزش و پرورش‌ فارس‌ مطرح کرد؛

استفاده از ظرفیت زنان در دستور کار آموزش و پرورش

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش و پرورش در دولت انقلابی سیزدهم همواره استفاده از ظرفیت زنان را در دستور کار خود قرار داده است.

استفاده از ظرفیت زنان در دستور کار آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری موج فارس، مدیر کل آموزش و پرورش استان در همایش آموزشی، تبیین سیمای مطلوب الگوی سوم زن مسلمان که در باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد، با اشاره به جمعیت بیش از سی و سه هزار نفری بانوان فرهنگی استان فارس، افزود: در راستای بهره مندی از ظرفیت مدیریتی زنان فرهنگی در دولت مردمی، اولین مدیر زن آموزش و پرورش در استان را در ناحیه ۴ شیراز منصوب کردیم. 

محمد خلیل عسکری تصریح کرد: بنا داریم کارنامه عملکردی مدیران مدارس استان را تدوین کنیم و به همین جهت تحولی اساسی در انتصاب مدیران مدارس در سال جدید را در دستور کار داریم. 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس  ادامه داد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا الگوی واقعی زن مسلمان را به جامعه معرفی کنیم.

 

مدیران زن از مردان فعال تر هستند

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز در این همایش گفت: وجه تمایز مدیریت اسلامی از سایر مدیریت ها، وجه ارزشی آن است.

فرشید قاسمی افزود: مدیریت ظرفیت سازی و توسعه افراد است لذا یک مدیریت فرزانه می داند سرزنش یک نقد سازنده است و شکست یک فرصت موفق است.

وی ادامه داد: سه مقوله استحقاق، روز مرگی و وابستگی سه تله مدیریتی است که افراد باید مواظب باشند در آن گرفتار نشوند.لذا استفاده از شش کلاه تفکری، راه برون رفت از تله مدیریتی است.

معاون آموزش متوسطه خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد اتفاقات در دست خود مدیر است  لذا با تدبیر می تواند آن را اداره کند.

وی ادامه داد: بازخورد صریح و به موقع می تواند در نوع مدیریت اثر گذار باشد مدیر موفق می تواند با بهره مندی از انگیزه های درونی افراد اوضاع را مدیریت کند و از انگیزه‌های بیرونی نیز استفاده کند.  

شایان ذکر است؛ در این همایش خانم رابعه امامی رضوی مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان ‌حضور داشت بیش از ۵۰۰ نفر مشاورین امور زنان در نواحی، شهرستان ها و مناطق استان فارس و همچنین مدیران، معاونان پرورشی و مربیان سازمان دانش آموزی مدارس دخترانه شیراز مشارکت داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟
خبرنگار:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه