موج
کدخبر : ۴۷۷۸۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-477886
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین:

تکمیل محورهای مواصلاتی استان 2500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تکمیل محورهای مواصلاتی استان  2500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت:‌ توسعه و تکمیل راه های مواصلاتی استان قزوین یکی از اولویت های اداره کل راه و شهرسازی است و در حال حاضر 100 کیلومتر از این مسیرها در دست احداث قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، سید علی هاشمی مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با ارائه توضیحاتی در مورد محورهای مواصلاتی در دست ساخت استان گفت: در حال حاضر ۵۸۳ کیلومتر راه در قالب ۷ طرح در این استان از سوی شرکت ساخت و توسعه در حال اجرا است که از این میزان ۱۰۰ کیلومتر در دست ساخت و ۱۶۲ کیلومتر در دست بهره‌برداری قرار دارد.

هاشمی درباره این پروژه ها با ذکر جزئیاتی افزود: طرح احداث باند دوم بوئین زهرا –دانسفهان به سه راهی رحیم آباد ۵۴ کیلومتر است و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۹ آغاز شده و تاکنون حدود ۳۸ کیلومتر از مسیر مورد بهره برداری قرار گرفته و زیر بار ترافیک می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی در خصوص اینکه چه میزان از آن در دست اجرا است گفت: امسال برای ساخت ۱۴.۸ کیلومتر از این مسیر قرارداد منعقد شده و عملیات اجرایی ۱۷۰۰ متر آن تعیین تکلیف شده است ؛ در صورتی که شرایط جوی مساعد شود در مرحله آسفالت قرار می‌گیرد.

وی افزود: پیش‌بینی می شود ۶ کیلومتر از این پروژه تا پایان تابستان سال۱۴۰۲ تکمیل شود و زیر بار ترافیکی قرار گیرد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این مسیر که در دست احداث است  ۵۰۰ میلیارد تومان می باشد. 

هاشمی درباره طرح سه راهی محور دانسفهان –شامی شاپ نیز بیان داشت: طول کل این محور ۳۱ کیلومتر است که اتصال دو کریدور جنوب و جنوب شرق به کریدور شمال و شمالغرب را تسهیل می‌سازد و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۰ آغاز شده است.

وی افزود: این مسیر به ‌جز ۷ کیلومتر آن، تعریض و به بهره‌‍برداری رسیده‌است؛ حدود ۴ کیلومتر آن اکنون در دست اجرا و در مرحله ایمن‌سازی و نصب علائم ایمنی است؛ امسال برای ۱۸۰۰ متر این پروژه قرارداد منعقد شده است و در دست اجرا می‌باشد.

وی درباره پیشرفت فیزیکی و میزان اعتبار لازم برای تکمیل آن نیز افزود: پیشرفت فیزیکی کل پروژه اکنون ۵۶ درصد می‌باشد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح ۲۵۰ میلیارد تومان است.

مدیر کل راه و شهرسازی در خصوص احداث بزرگراه تاکستان_ رزن نیز توضیحاتی را ارائه داده و گفت: این محور از راه‌های ارتباطی بسیار مهم غربی کشور به استان‌های قزوین، گیلان و تهران می‌باشد؛ طول کلی طرح ۱۲۴ کیلومتر است که حدود ۸۹ کیلومتر آن در استان قزوین و ۳۵ کیلومتر دیگر در استان همدان واقع شده‌است؛ محدوده استان همدان به بزرگراه ارتقا یافته و حدود ۸۰ کیلومتر واقع شده در استان قزوین نیز به همین نحو انجام شده‌است.

وی در خصوص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه افزود: در این محور۱۳۰۰متر آن که در حوزه استان قزوین است در سال ۱۴۰۰ تکمیل و افتتاح شد و درحال حاضر تنها ۷ کیلومتر و در حدفاصل شهر آوج تا انتهای حوزه استحفاظی استان قزوین باقی‌مانده است که اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح ۹۲ درصد می‌باشد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن ۴۰۰ میلیارد تومان است.

سید علی هاشمی درباره بهسازی محور تاکستان-آقچه کند –نیکویه هم توضیحاتی را ارائه کرده و گفت: طول کل این محور ۳۰ کیلومتر است که عملیات اجرایی آن از سال ۹۹ آغاز شده و این طرح در دوقطعه اکنون در حال اجرا است که قطعه اول به طول ۱۶۰۰ متر تکمیل شده و حدود ۵ کیلومتر نیز در دست اجرا است و دارای پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد می‌باشد.

راه و شهرسازی قزوین

وی افزود: احداث این پروژه کاهش طول مسیر شمال و شمالغربی کشور به جنوب و جنوب غربی کشور را به همراه خواهد داشت و همچنین منجر به افزایش ایمنی و کاهش چشمگیر تصادفات خواهد شد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح نیز 300 میلیارد تومان است.

هاشمی در خصوص تکمیل و احداث بزرگراه محمدیه‌_آبیک نیز گفت: در سال 90 موضوع احداث باند دوم محمدیه‌_ آبیک‌ تامین اعتبار و در سال اول مطالعات و اجرای این طرح آغاز شد؛ طول کل مسیر39 کیلومتر است که 16کیلومتر آن محور به بزرگراه تبدیل شده و 23کیلومتر باقیمانده است و در حال حاضر 7.4 کیلومتر دیگر در دست اجرا می‌باشد.

هاشمی دراینباره افزود: این محور از لحاظ تامین ارتباط میان شهرهای محمدیه، آبیک، شهرصنعتی البرز، الوند و مراکز صنعتی و کشاورزی مجاور و تردد حجم بالای ترافیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اعتبار مورد نیاز برای  تکمیل این طرح 155 میلیارد تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه