English

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین:

تکمیل محورهای مواصلاتی استان ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت:‌ توسعه و تکمیل راه های مواصلاتی استان قزوین یکی از اولویت های اداره کل راه و شهرسازی است و در حال حاضر 100 کیلومتر از این مسیرها در دست احداث قرار دارد.

تکمیل محورهای مواصلاتی استان  2500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، سید علی هاشمی مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با ارائه توضیحاتی در مورد محورهای مواصلاتی در دست ساخت استان گفت: در حال حاضر 583 کیلومتر راه در قالب 7 طرح در این استان از سوی شرکت ساخت و توسعه در حال اجرا است که از این میزان 100 کیلومتر در دست ساخت و 162 کیلومتر در دست بهره‌برداری قرار دارد.

هاشمی درباره این پروژه ها با ذکر جزئیاتی افزود: طرح احداث باند دوم بوئین زهرا –دانسفهان به سه راهی رحیم آباد 54 کیلومتر است و عملیات اجرایی آن از سال 1389 آغاز شده و تاکنون حدود 38 کیلومتر از مسیر مورد بهره برداری قرار گرفته و زیر بار ترافیک می باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی در خصوص اینکه چه میزان از آن در دست اجرا است گفت: امسال برای ساخت 14.8 کیلومتر از این مسیر قرارداد منعقد شده و عملیات اجرایی 1700 متر آن تعیین تکلیف شده است ؛ در صورتی که شرایط جوی مساعد شود در مرحله آسفالت قرار می‌گیرد.

وی افزود: پیش‌بینی می شود 6 کیلومتر از این پروژه تا پایان تابستان سال1402 تکمیل شود و زیر بار ترافیکی قرار گیرد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این مسیر که در دست احداث است  500 میلیارد تومان می باشد. 

هاشمی درباره طرح سه راهی محور دانسفهان –شامی شاپ نیز بیان داشت: طول کل این محور 31 کیلومتر است که اتصال دو کریدور جنوب و جنوب شرق به کریدور شمال و شمالغرب را تسهیل می‌سازد و عملیات اجرایی آن از سال 1380 آغاز شده است.

وی افزود: این مسیر به ‌جز 7 کیلومتر آن، تعریض و به بهره‌‍برداری رسیده‌است؛ حدود 4 کیلومتر آن اکنون در دست اجرا و در مرحله ایمن‌سازی و نصب علائم ایمنی است؛ امسال برای 1800 متر این پروژه قرارداد منعقد شده است و در دست اجرا می‌باشد.

وی درباره پیشرفت فیزیکی و میزان اعتبار لازم برای تکمیل آن نیز افزود: پیشرفت فیزیکی کل پروژه اکنون 56 درصد می‌باشد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح 250 میلیارد تومان است.

مدیر کل راه و شهرسازی در خصوص احداث بزرگراه تاکستان_ رزن نیز توضیحاتی را ارائه داده و گفت: این محور از راه‌های ارتباطی بسیار مهم غربی کشور به استان‌های قزوین، گیلان و تهران می‌باشد؛ طول کلی طرح 124 کیلومتر است که حدود 89 کیلومتر آن در استان قزوین و 35 کیلومتر دیگر در استان همدان واقع شده‌است؛ محدوده استان همدان به بزرگراه ارتقا یافته و حدود 80 کیلومتر واقع شده در استان قزوین نیز به همین نحو انجام شده‌است.

وی در خصوص اعتبارات لازم برای تکمیل پروژه افزود: در این محور1300متر آن که در حوزه استان قزوین است در سال 1400 تکمیل و افتتاح شد و درحال حاضر تنها 7 کیلومتر و در حدفاصل شهر آوج تا انتهای حوزه استحفاظی استان قزوین باقی‌مانده است که اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح 92 درصد می‌باشد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن 400 میلیارد تومان است.

سید علی هاشمی درباره بهسازی محور تاکستان-آقچه کند –نیکویه هم توضیحاتی را ارائه کرده و گفت: طول کل این محور 30 کیلومتر است که عملیات اجرایی آن از سال 99 آغاز شده و این طرح در دوقطعه اکنون در حال اجرا است که قطعه اول به طول 1600 متر تکمیل شده و حدود 5 کیلومتر نیز در دست اجرا است و دارای پیشرفت فیزیکی 30 درصد می‌باشد.

راه و شهرسازی قزوین

وی افزود: احداث این پروژه کاهش طول مسیر شمال و شمالغربی کشور به جنوب و جنوب غربی کشور را به همراه خواهد داشت و همچنین منجر به افزایش ایمنی و کاهش چشمگیر تصادفات خواهد شد؛ اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این طرح نیز 300 میلیارد تومان است.

هاشمی در خصوص تکمیل و احداث بزرگراه محمدیه‌_آبیک نیز گفت: در سال 90 موضوع احداث باند دوم محمدیه‌_ آبیک‌ تامین اعتبار و در سال اول مطالعات و اجرای این طرح آغاز شد؛ طول کل مسیر39 کیلومتر است که 16کیلومتر آن محور به بزرگراه تبدیل شده و 23کیلومتر باقیمانده است و در حال حاضر 7.4 کیلومتر دیگر در دست اجرا می‌باشد.

هاشمی دراینباره افزود: این محور از لحاظ تامین ارتباط میان شهرهای محمدیه، آبیک، شهرصنعتی البرز، الوند و مراکز صنعتی و کشاورزی مجاور و تردد حجم بالای ترافیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اعتبار مورد نیاز برای  تکمیل این طرح 155 میلیارد تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه