موج
کدخبر : ۴۷۷۷۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-477769
مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس اعلام کرد؛

تشکیل ۳۵۶ پرونده گران‌فروشی/جزییات جریمه ۹۸ میلیاردی ریالی متخلفان در ۸ پرونده

تشکیل ۳۵۶ پرونده گران‌فروشی/جزییات جریمه ۹۸ میلیاردی ریالی متخلفان در ۸ پرونده

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: از ابتدای طرح ویژه نظارتی نوروز و رمضان بیش از ۳۵۶ فقره پرونده گرانفروشی در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس‌ با اشاره به تشکیل ۳۵۶ فقره پرونده افزود: بیشتر این پرونده ها مرتبط با گرانفروشی کالاهای اساسی بوده که عمدتا در گشت های مشترک ویژه طرح مذکور تشکیل و یا از دستگاههای متولی نظارت به تعزیرات استان ارسال شده است.

غلامرضا سالاری با بیان اینکه گرانفروشی بعد از عدم درج قیمت بیشترین تخلف اصناف در طی این مدت بوده است اظهار داشت: بنا به تاکید ریاست عالی سازمان تعزیرات حکومتی مبنی بر برخورد قاطع با تخلفات صنفی و خصوصا گرانفروشی در روزهای پایانی سال، مجازات های صنفی بر اساس مصوبه سران محترم قوا تشدید، و برای این قبیل پرونده ها جرایم ده برابری اعمال می شود که این تشدید مجازات ها، تاثیر بسزایی در بازدارندگی از وقوع تخلفات داشته است.

دبیر کمیسیون تنظیم بازار استان از جریمه ۳۳ میلیارد ریالی گرانفروشان در طی این مدت خبر داد و عنوان کرد: علاوه بر جریمه نقدی، در راستای تشدید برخورد با گرانفروشان با توجه به اختیاراتی که به روسای شعب تعزیرات داده شده، اجرای احکام پلمپ و نصب پارچه برای متخلفین بدون هیچگونه اغماضی انجام می شود.

 

جزئیات جریمه ۹۸ میلیارد ریالی متخلفان در ۸ پرونده 

 

غلامرضا سالاری از رسیدگی شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان فارس به هشت پرونده و محکومیت ۹۸ میلیارد ریالی متخلفان خبر داد.

 
حکم هفت میلیارد ریالی برای عرضه خارج از شبکه کود


غلامرضا سالاری گفت: شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی کازرون به پرونده عرضه خارج از شبکه ۲۶۲ کیسه کود شیمیایی رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه رسیدگی‌ کننده با توجه به گزارش بازرسان اداره جهاد کشاورزی و مدارک موجود در پرونده، اتهام انتسابی را محرز اعلام و متخلف را علاوه بر پرداخت هفت میلیارد و ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی به عرضه کالا در شبکه محکوم کرد.


جریمه بیمارستان خاطی


غلامرضا سالاری گفت: شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز به پرونده دریافت اضافه بها بیش از نرخ مصوب یک بیمارستان رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه پس از بررسی و با توجه به مدارک موجود در پرونده اتهام انتسابی را محرز اعلام و مسئول فنی بیمارستان را علاوه بر توبیخ کتبی و درج در پرونده به پرداخت هشت میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

بازرسان دانشگاه علوم پزشکی، گزارش دریافت اضافه بها بیش از نرخ مصوب این بیمارستان را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.


ضبط ارز قاچاق


غلامرضا سالاری گفت: شعبه دهم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز به پرونده قاچاق ۱۰ هزار ریال عمان رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه پس از بررسی و با توجه به مدارک موجود در پرونده، متهم را علاوه بر ضبط ارز به پرداخت ۱۲ میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

سالاری افزود: نیروی انتظامی مستقر در فرودگاه پس از کشف ۱۰ هزار ریال عمان به ظن قاچاق و تحویل ارز مکشوفه به بانک مرکزی، پرونده این تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داد.


ضبط ۷ هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق در نی ریز


غلامرضا سالاری گفت: پرونده قاچاق هفت هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان نی‌ریز بررسی شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه رسیدگی‌کننده با توجه به مدارک موجود و ارائه نکردن مدارک قانونی، متهم را به پرداخت پنج میلیارد و ۳۷۳ میلیون ریال جریمه نقدی و ضبط سوخت محکوم کرد.

وی افزود: با گزارش نیروی انتظامی شهرستان نی‌ریز پیرامون کشف هفت هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق پرونده این تخلف برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.


جریمه قاچاقچی خودرو


غلامرضا سالاری گفت: شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان مرودشت به پرونده قاچاق یک دستگاه خودرو لندکروز رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه رسیدگی کننده با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، متهم را علاوه بر ضبط خودرو به پرداخت ۳۴ میلیارد و ۸۴۴ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

سالاری گفت: با گزارش پلیس آگاهی شهرستان مرودشت پیرامون ضبط خودرو پرونده این تخلف برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.


جریمه قاچاقچی ارز


غلامرضا سالاری گفت: شعبه دهم بدوی تعزیرات حکومتی استان فارس به پرونده قاچاق ۳۰ هزار و ۶۲۰ دلار رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس: با گزارش پلیس امنیت فرودگاه شیراز پیرامون کشف ارز قاچاق پرونده این تخلف برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع و ارز مکشوفه تحویل بانک مرکزی شد.

سالاری افزود: شعبه رسیدگی کننده با توجه به مدارک موجود در پرونده اتهام انتسابی را محرز اعلام و متهم را به پرداخت ۶ میلیارد ریال جزای نقدی و ضبط ارز محکوم کرد.

 

تعزیر بیمارستان متخلف


غلامرضا سالاری گفت: پرونده یک بیمارستان برای دریافت اضافه بهاء از نرخ اعلامی در شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: شعبه پس از بررسی و با توجه به مدارک موجود در پرونده، مسئول فنی بیمارستان را علاوه بر توبیخ کتبی و درج در پرونده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۵۰۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.


وی افزود: بازرسان دانشگاه علوم پزشکی در بازرسی از یک بیمارستان، این تخلف را کشف و گزارش را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.


نقره داغ طلا فروش متقلب


غلامرضا سالاری گفت: شعبه چهارم بدوی تعزیرات حکومتی شیراز به تخلف یک واحد طلافروشی به دلیل تقلب در عرضه ۲۷ قطعه رب سکه رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود: شعبه پس از بررسی و با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام انتسابی را محرز اعلام و متخلف را به پرداخت ۱۰ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

سالاری گفت: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت این تخلف را کشف و گزارشی برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

مدیرکل‌ تعزیرات حکومتی استان فارس با اعلام سامانه های ارتباطی ۱۲۴ و ۱۳۵ جهت دریافت شکایات مردمی اضافه کرد: گزارشات دریافتی از این سامانه ها بلافاصله در دستور کار بازرسین قرار گرفته و در صورت احراز تخلف، پرونده تعزیراتی تشکیل و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه