English

در راستای خدمت رسانی و تأمین آب شرب انجام شد؛

افتتاح طرح آبرسانی در ۷۰ روستای استان مازندران

به مناسبت ولادت امام زمان(عج) و در راستای خدمت رسانی و تأمین آب شرب مردم مازندران به ویژه در مناطق کم برخوردار، طرح آبرسانی به ۷۰ روستای محروم استان با همکاری بنیاد خیریه حاج اکبر ابراهیمی به صورت نمادین در روستای بیزکی شهرستان جویبار به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح آبرسانی در 70 روستای استان مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، کمال علیپور با اشاره به افزایش ۱۴ و هفت دهم درصدی اعتبار در بخش آب در بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: در این بودجه به بازچرخانی آب نیز توجه شد.

وی ادامه داد: در مجلس نیز به شرایط آب و هوایی و کمبود منابع آبی توجه شده به همین دلیل اعتبار خوبی در این بخش درنظر گرفته شد‌.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی گفت: با هم افزایی ایجاد شده در مجلس، در بخش محرومیت زدایی نیز اعتبارات خوبی اختصاص یافت.

مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران نیز در سخنانی به فعالیتهای صورت گرفته طی چندسال اخیر در بخش آب اشاره کرد و افزود: به منظور اجرای طرحهای آبرسانی در سطح استان به اعتبارات اندک ملی و استانی اکتفا نکردیم و به سمت منابع دیگر نیز رفتیم.

بهزاد برارزاده ادامه داد: آبرسانی به ۱۹ مجتمع و ۱۲۸ روستا سهم مازندران از محل صندوق توسعه ملی بوده که با حمایت مسئولان و نمایندگان سهم مازندران به ۶۰۰ روستا با ۷۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به فقر منابع آبی در مازندران، تصریح کرد: برای رفع این کمبود از ظرفیت بنیاد برکت نیز بهره بردیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران بیان داشت: با مشارکت و همکاری سپاه و بسیج نیز تاکنون ۳۷ کیلومتر شبکه آبرسانی در مازندران انجام شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بهره گیری از ظرفیت خیرین در اجرای طرحهای آبرسانی در مناطق روستایی محروم اشاره کرد و اظهار داشت: طی نشستهای مکرر با حاج آقا ابراهیمی مدیرعامل این بنیاد خیریه، آبرسانی به روستاهای محروم در دستور کار قرار گرفت.

برارزاده ادامه داد: با مشارکت این بنیاد امروز شاهد افتتاح طرح آبرسانی به ۷۰ روستای مازندران هستیم که شامل ۱۲۹هزار و ۳۰۰ متر شبکه توزیع و ۱۷هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال می باشد.

وی اعتبار صرف شده برای این طرح را ۲۲۰ میلیارد ریال و جمعیت برخوردار از آن را ۳۷ هزار نفر عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه