English

مرحله دوم جشنواره تین، جشنواره خلاقیت و ایده‌های نو به پایان رسید

جشنواره تین جشنواره خلاقیت و ایده‌های نو به ایستگاه پایانی رسید؛ برگزاری اینگونه جشنواره‌ها با هدف دیده‌شدن استعدادهای جوان استان است و بازیگران تازه وارد در این جشنواره‌ها باید توانایی‌های خود را نشان دهند.

مرحله دوم جشنواره تین، جشنواره خلاقیت و ایده‌های نو به پایان رسید

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد دومین جشنواره مونولوگ یزد با عنوان جشنواره تئاتر یک نفره(تین) این روزها مراحل پایانی کار خود را با اجرای آثار و داور بر روی صحنه نمایش سپری می‌کند.

علی جاور، دبیر دومین جشنواره استانی مونولوگ با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره تئاتر یک نفره در استان یزد با رویکرد آموزش محوری اجرا شده است، اظهار داشت: پس از فراخون جشنواره ۹۰ اثر وارد جشنواره شده و توسط گروه بازبین آقایان محمدرضا ابوالحسنی، حیدر نیک‌آیین و حامد مهریزی زاده مورد بازبینی قرار گرفت و در نهایت ۳۵ اثر انتخاب و در دو بخش هنرمندان و استعدادهای جدید به مرحله داوری راه یافت.

جاور جشنواره تین را جشنواره خلاقیت و ایده‌های نو دانست و خاطرنشان کرد: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها با هدف دیده‌شدن استعدادهای جوان استان است و بازیگران تازه وارد در این جشنواره‌ها باید توانایی‌های خود را نشان دهند.

وی با اشاره به آموزش محور بودن جشنواره تین خاطرنشان کرد: افراد شرکت‌کننده و منتخب این جشنواره در دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شده شرکت کردند و ما در این دوره از جشنواره تئاتر یک نفره کارگاه‌های نویسندگی با حضور کهبد تاراج و کارگاه بازیگری مونولوگ با مربیگری جناب آقای محمودرضا رحیمی هر کدام به مدت چهار روز برگزار نمودیم.

دبیر جشنواره استانی تین افزود: در این کارگاه‌ها شرکت‌کنندگان آثار خود را برای اساتید اجرا کردند و بازیگران نمایش‌های خود را از نظر متن و ... بررسی نموده و پیشنهادات و راهنمایی‌های لازم را دریافت کردند تا اکنون ما از ۱۶ اسفند ماه کار ارزیابی پایانی آثار و اختتامیه جشنواره را داشته باشیم.

وی گفت: داوران دومین دوره جشنواره تئاتر یک نفره آقایان محمود دهقان هراتی، استاد شهرام کرمی و خانم رویا میرعلمی هستند که کارهای آثار را در دو بخش به مدت سه روز داوری نمودند.

جاور تصریح کرد: در هر بخش جشنواره سه نفر آقا و سه نفر خانم برگزیده خواهند شد، همچنین یک نفر شایسته تقدیر و یک نفر برگزیده در بخش نویسندگی و بخش کارگردان خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه برخی از متن‌های نمایش‌های راه‌یافته به جشنواره توسط خود بازیگران انجام شده است گفت: این موضوع نشان از استعدادهای خوب جوانان و جامعیت توانایی جوانان امروزی دارد.

وی همچنین بیان کرد: در دومین دوره از جشنواره تین انواع موضوعات، سبک‌ها و شیوه‌های مختلف در نمایش‌ها وجود داشت و درون مایه داستان‌ها در موضوعات مختلف خانوادگی، اجتماعی، عمومی، جامعه، دفاع مقدس و .. بود.

جاور ابراز امیدواری کرد: با مساعدت و همکاری مسئولان امید است سومین دوره از جشنواره تئاتر یک نفره در فروردین و اردیبهشت ماه فرخوان داده می‌شود و جشنواره در تابستان سال آینده در یزد اجرا خواهد شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی صداقت؛ رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد گفت: ایشان تنها شخص در استان یزد هستند که به معنای واقعی به دنبال کار زیرساختی و پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری استان هستند که با روی باز از کار و طرح ما حمایت نموده تلاش کردند که این اتفاقات خوب در استان رقم بخورد.

دبیرجشنواره تین همچنین از همراهی خوب احسان عابدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و زحمات جناب آقای زارع قائم مقام سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری که در راستای هر چه بهتر برگزار شدن جشنواره تلاش کردند تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: تلاش ما این بوده است که این جشنواره در خور توجه جوانان و معرفی استعدادهای جدید و برتر باشد.

جشنواره تئاتر یک نفره(تین) به همت موسسه فرهنگی هنری کریاس یزد و با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه