موج
کدخبر : ۴۷۶۲۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-476286
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبرداد:

۲۲ هزار و ۷۲۹ شغل از ابتدای سال تاکنون در استان مرکزی ایجاد شد

۲۲ هزار و ۷۲۹ شغل از ابتدای سال تاکنون در استان مرکزی ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۲۲ هزار و ۷۲۹ شغل از ابتدای امسال تاکنون در این استان ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری موج مرکزی، جمشید امیدی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی در اراک، افزود: تعهد اشتغال امسال این استان ۲۳ هزار و ۸۳۶ نفر است که تاکنون ۲۲ هزار و ۷۲۹ شغل در بخش‌های مختلف، معادل ۹۵ و چهار دهم درصد از برنامه، محقق شده است.

وی ادامه داد: بیشترین اشتغال ایجاد شده در این مدت با ۶ هزار و ۳۶۶ نفر مربوط به شهرستان اراک است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یک‌هزار و ۳۱۷ شغل در شهرستان کمیجان، ۵۴۲ شغل در آشتیان، ۷۷۵ شغل در خنداب، ۶۳۹ شغل در فراهان، پنج‌هزار و ۵۴۶ شغل در ساوه، یک‌هزار و ۷۰۶ شغل در شازند، ۵۹۵ شغل در تفرش، یک‌هزار و ۶۷۶ شغل در زرندیه، ۲ هزار و ۲۷۶ شغل در خمین، یک‌هزار و ۳۸۵ شغل در محلات، ۸۲۸ شغل در دلیجان است.

امیدی افزود: پیشرفت اشتغال ایجاد شده در شهرستان کمیجان از ابتدای امسال تاکنون نسبت به برنامه تعهدی،۱۴۲ درصد، آشتیان و خنداب ۱۰۶ درصد، فراهان ۱۰۱ درصد، ساوه ۱۰۰ درصد، شازند ۹۹ درصد، تفرش و زرندیه ۹۶ درصد، اراک ۹۱ درصد، خمین ۹۰ درصد، محلات ۷۹ درصد و دلیجان ۶۶ درصد است.

وی ادامه داد: کمترین اشتغال ایجاد شده استان در سال جاری مربوط به شهرستان دلیجان است که تعهد اشتغال آن ۸۲۸ شغل است که تاکنون ۵۴۵ اشتغال در این منطقه ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۵۲۲ طرح اشتغالزا در استان مرکزی بررسی شده که سه هزار و ۲۵۲ طرح تایید شده و ۲۷۰ طرح برگشت خورده است.

امیدی افزود: شهرستان آشتیان و دلیجان در این مدت طرح اشتغال برگشتی نداشته و در شهرستان شازند ۲ طرح، ساوه ۱۰ طرح، کمیجان ۶ طرح، خنداب سه طرح، اراک ۲۴ طرح، فراهان هشت طرح، زرندیه ۲۲ طرح، تفرش ۲۳ طرح، محلات ۷۱ طرح و در خمین ۱۰۱ طرح برگشت خورده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وام قرض‌الحسنه مشاغل خانگی در سال جاری، گفت: اعتبار ابلاغی این بخش ۶۹۶ میلیارد ریال است که به همین میزان تخصیص یافته و تاکنون یک‌هزار و ۱۷۵ طرح به بانک‌های عامل با مبلغ ۷۰۳ میلیارد ریال معرفی شده است.

امیدی تصریح کرد: تاکنون یک‌هزار و ۱۸ طرح به مبلغ ۶۱۰ میلیارد ریال معادل ۸۸ درصد از پرونده‌های معرفی شده به بانک‌های عامل، موفق به دریافت وام شدند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: عملکرد طرح مشاغل خانگی این استان از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان خنداب به ۱۰۷ درصد، کمیجان ۱۰۰ درصد، تفرش، آشتیان و دلیجان هر کدام ۹۸ درصد، اراک ۹۶ درصد، محلات ۹۳ درصد، زرندیه ۹۲ درصد، خمین ۸۷ درصد، فراهان ۶۱ درصد، ساوه ۶۴ درصد و شازند ۵۶ درصد است.

امیدی اظهار داشت: از مجموع سهمیه در نظر گرفته شده برای استان در وام قرض‌الحسنه مشاغل خانگی از محل اعتبارات سال جاری، تاکنون ۸۸ درصد برنامه محقق شده است.

وی ادامه داد: اعتبار ابلاغی کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) از محل بند ب تبصره ۱۶ قاتون بودجه سال ۱۴۰۱، چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است که در این خصوص، ۶ هزار و ۵۲ طرح به بانک‌های عامل معرفی شده که تاکنون چهار هزار و ۶۷۹ مورد، معادل ۸۷ درصد موفق به دریافت سه هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان داشت: اعتبار ابلاغی بهزیستی از محل بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری ۲ هزار و ۲۴۹ میلیارد ریال است که تاکنون یک‌هزار و ۷۴۷ مورد به بانک‌های عامل معرفی شده که تاکنون یک‌هزار و ۵۲۶ مورد معادل ۸۴ درصد موفق به دریافت یک‌هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه