English

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای سلامی:

دولت باید حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن، با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۲ باید حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان از دیون خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت نماید که در صورت افزایش درآمدهای دولت این مبلغ افزایش خواهد یافت‌.

دولت باید حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند

به گزارش خبرگزاری موج قزوین،لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای سلامی گفت: با تصویب نمایندگان مجلس، دولت در سال ۱۴۰۲ مکلف به پرداخت "حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان" از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی شد.

وی در تکمیل این خبر پیرامون نحوه تادیه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در قالب بودجه ۱۴۰۲، گفت: پیرو پیگیری های متعدد بازنشستگان تامین اجتماعی در "استان قزوین" و با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی با کسری بودجه برای پرداخت حقوق بازنشستگان مواجه بود که از سوی دیگر هنوز ۲۵ درصد از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان انجام نشده است، اجرای این مصوبه می‌تواند این بخش قابل توجهی از این مشکلات را حل کند.

این مقام مسول با اشاره به متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: یکی از درخواستهای جامعه بازنشستگان از مجلس این بود که ۲۵ درصد باقی مانده متناسب سازی حقوق بازنشستگان از سال ۱۴۰۰ را هر چه زودتر به انجام برسانند.

وی یادآو شد: اجرای این مصوبه کمک می کند تا تامین اجتماعی هم بخش مهمی از مطالبات خود را اخذ کرده و هم معوقات چندین ماه گذشته بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها در حوزه درمان را پرداخت کند و هم نسبت به پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان، پرداخت به موقع حقوق‌ها و متناسب‌‎سازی حقوق بازنشستگان اقدام نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه