موج
کدخبر : ۴۷۴۷۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-474704
امام جمعه اهل سنت بندرعباس عنوان کرد:

شرایط بد اقتصادی به دین و اخلاق مردم آسیب وارد کرده است

شرایط بد اقتصادی به دین و اخلاق مردم آسیب وارد کرده است

امام جمعه اهل سنت بندرعباس شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و معیشت مردم را طاقت فرسا توصیف کرد و گفت: این وضعیت علاوه بر اینکه سفره مردم را کوچک کرده باعث شده تا اخلاق و دین مردم هم خراب و ایمان و عقیده مردم را دچار آسیب کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، شیخ یوسف جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه برای بهبود شرایط اقتصادی باید قدم برداشت، افزود: متاسفانه قدمی از سوی مسئولان که جلوی این روند را بگیرد شاهد نیستیم.

به گفته وی، در حال حاضر شرایط به گونه‌ای شده که امکان دعوت مردم به صبر هم وجود ندارد و افق روشنی هم پیش روی مردم نیست.

شیخ جمالی با انتقاد از توقیف یک روزنامه به دلیل اشاره به گرانی های افسارگسیخته، افزود: آیا بهتر نیست، مسئولان به جای توقیف روزنامه ای که گرانی ها را گوشزد میکند، وضعیت معیشت مردم را بهبود ببخشند؟.

وی خطاب به مسئولان دولتی گفت: اگر نمیتوانید شرایط فعلی را مدیریت کنید پس چرا نشسته اید؟، ما در کشور اسلامی هستیم که به فردای قیامت اعتقاد داریم و این پست ها مسئولیت است و برای این مسئولیت باید در آخرت پاسخگو باشیم.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس ادامه داد: مسئولان باید با دیدن شکم گرسنه، بدبختی ها، بیچارگی ها و تن‌فروشی های ناشی از وضعیت موجود تکان بخورند و فکری به حال این مردم بدبخت و بیچاره کنند.

وی همچنین با انتقاد از سکوت نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: مردم تا کی باید این موضوع را تحمل کنند؟ چرا نمایندگان مجلس اقدامی نمی کنند؟ این ها کجا هستند؟ نمایندگان قدرت قانونی دارند و می توانند وزیر را استیضاح کنند؛ چرا این کار را نمی کنند؟ اگر وزیر بی کفایت است باید او را برکنار کنند و اگر کفایت دارد، توانایی اش را در مسئولیتش به مردم نشان دهد.

به گفته شیخ جمالی، این وضعیت برای مردم سخت و طاقت فرسا شده و هر روز حجم ورشکستگی ها و بدبختگی ها درحال افزایش است و هر قشری به نوعی گرفتار است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس بیان داشت: شرایط فعلی آسیب های روحی و روانی در پی دارد و جامعه را از هم می پاشد و لازم است تا دیر نشده مسئولان فکری به حال این وضعیت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه