موج
کدخبر : ۴۷۳۹۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473983

کسب جایگاه دوم قرارگاه عفاف و حجاب استان مرکزی درسطح کشور

کسب جایگاه دوم قرارگاه عفاف و حجاب استان مرکزی درسطح کشور

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار مرکزی گفت: قرارگاه عفاف و حجاب استان مرکزی جایگاه دوم را در کشور کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مرکزی، مجتبی آل یاسین در ستاد عفاف و حجاب استان مرکزی، اظهار داشت: جایگاه حجاب در شرع مقدس مشخص است و نیاز نیست به آن پرداخته شود، در بحث حجاب شرع و قانون وجود دارد که هر دو یکی است، حجاب در شرع جزو ضروریات است و قانون باید در جامعه و ادارات رعایت شود، بنابراین کسی که قبول کرده که کارمند شود باید حجاب را رعایت کند.

وی افزود: خواهش بنده این است که قرارگاه عفاف و حجاب که به همت دولت سیزدهم و تاکید رهبر انقلاب تشکیل شده پیگیری شود، چرا که این قرارگاه با هدف توجه ویژه به حوزه پوشش و رعایت حجاب شکل گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار مرکزی بیان کرد: در قانون جمهوری اسلامی هیئت رسیدگی به تخلفات اداری داریم و کسی که کارمند دولتی است باید ضوابط را حتی در بیرون از اداره باید رعایت کند، باید از ظرفیتی که داریم در راستای عفاف و حجاب استفاده کنیم تا افراد ارشاد دهنده در انجام وظیفه شرعی و قانونی دچار مشکل نشوند.

آل‌یاسین عنوان کرد: قبل از گرم شدن هوا باید نسبت به رعایت حجاب و عفاف بانوان در جامعه چاره‌اندیشی جدی انجام شود، هفته آینده یک نشست برگزار شود و همه دستگاه‌ها و افراد تصمیم گیرنده حضور داشته باشند تا نتیجه‌گیری مناسبی در این زمینه داشته باشیم، بنابراین همه باید دست به دست هم دهند و این کار را با یاری خدا انجام دهند.

محمدرضا جعفری نیز در این نشست با اشاره به اهمیت مقوله حجاب در جامعه، اظهار داشت: رعایت حجاب اسلامی در بین زنان و دختران امروز به دغدغه جدی خانواده‌ها و علاقه‌مندان نظام تبدیل شده و متولیان حجاب هم از این مهم غافل نیستند، متاسفانه جریانات اخیر به عنوان یک ابزار سیاسی قرار گرفته است و انتظار داریم همه صاحبان قلم در هر حوزه‌ای با احساس مسئولیت دقیق و رعایت موازین شرعی ورود داشته باشند.

وی افزود: مجموعه قرارگاه عفاف و حجاب استان مرکزی به جهت عملکرد خوب جایگاه دوم را در کشور کسب کرده و این امتیاز به اقدامات ایجابی تعلق پیدا کرده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تصریح کرد: اکنون توقع فعلی جامعه ملزم شدن افراد کم حجاب و یا بی‌حجاب به حجاب متعارف جامعه است و باید همه دستگاه‌های متولی در چارچوب مسئولیت ذاتی خود فعالیت فرهنگی اثربخش داشته باشند، چیزی که در کف جامعه می‌بینیم نیاز به مداخله جدید علمی دارد تا بتوانیم به سمت آن چیزی که به نفع خانواده و اجتماع است حرکت کنیم.

جعفری بیان کرد: ورود به مسئله اجتماعی باید به شکل مسئولیت علمی و با رعایت موازین شرعی و اجتماعی باشد و از برخوردهای سلبی و ایجابی خودداری شود، اصل سیاست حاکمیت جمهوری اسلامی ایران هیچگاه نگاه سلبی نبوده است اما در برخورد با افراد هنجار شکن برخورد سلبی طبیعی بود.

وی ادامه داد: دستگاه‌ها باید در زمینه عفاف و حجاب مستند سازی کنند اگر دستگاه‌های متولی در حوزه ایجابی وظایف خود را به درستی انجام دهند به طور حتم آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند همچنین اگر تغییر نگرش از سوی فرد و بحث انسانی تکلیف نشود تاثیر آن چنانی نخواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه