موج
کدخبر : ۴۷۳۰۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473059
طی هفته گذشته رقم خورد؛

ثبت ۱۸۹ ماموریت اورژانس برای حوادث تصادفی در کردستان

ثبت ۱۸۹ ماموریت اورژانس برای حوادث تصادفی در کردستان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به انجام ۱۸۹ مأموریت انجام شده مربوط به حوادث تصادفی و طی هفته گذشته، گفت: طی مأموریت‌های انجام شده تعداد ۱۷۹ مصدوم مربوط به حوادث تصادفی به بیمارستان‌های استان اعزام شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، دکتر بهرام کندایی اظهار کرد: طی هفته گذشته انجام ۱۳۳۵ ماموریت ارائه خدمات فوریتی پزشکی و ۷ هزار و ۲۱۰ پاسخ به تماس با مرکز اورژانس، توسط مدیریت اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ثبت رسیده است.

وی افزود: طی هفته گذشته تعداد ۱۳۳۵ ماموریت ارائه خدمات فوریتی پزشکی به بیماران و مصدومین توسط اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ثبت رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، در مدت مذکور همکاران ما در مرکز اورژانس پاسخگوی ۷هزار و ۲۱۰ مورد تماس تلفنی مبنی بر درخواست ارائه خدمات فوریتی یا گزارش حوادث و دریافت مشاوره های لازم بوده اند، گفت: ماموریت های مذکور که با اعزام آمبولانس همراه بوده است شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها بوده که در کل ۹۵۳ مورد این ماموریت ها مربوط به بیماری‌ها بوده است.

وی، با اشاره به انجام ۱۸۹ مأموریت انجام شده مربوط به حوادث تصادفی و ۱۹۳مورد نیز ناشی از حوادث غیرتصادفی در مدت هفته گذشته، عنوان کرد: طی مأموریت‌های انجام شده تعداد ۱۷۹ مصدوم مربوط به حوادث تصادفی و ۵۹۲ مورد ناشی از حوادث غیر تصادفی به بیمارستان‌های استان اعزام شده اند.

دکتر کندایی از ارائه خدمات فوریتی در محل حادثه به ۲۳۴مصدوم بر اثر حوادث تصادفی و ۸۳ مصدوم دیگر به دلیل حوادث غیر تصادفی توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ در مدت مذکور در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: ۵۶ مورد از ماموریت های ثبت شده در این مدت مربوط به بیماری های قلبی و ۵۴ مأموریت نیز تنفسی بوده است.

وی با بیان اینکه در مدت هفته قبل ۳۲ مورد مسمومیت در استان به مرکز پیام ۱۱۵ گزارش شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن اعلام شده است و بنابراین لازم است هم استانی های عزیز در استفاده از تجهزات گرمایشی، اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه ضمن تقدیر از مردم استان برای همکاری موثر با پرسنل اورژانس جهت ارائه خدمات اورژانسی به مصدومین و بیماران یادآور شد: متاسفانه در مدت زمان مذکور تعداد ۵۱۳ مورد تماس تلفنی مزاحمت با اورژانس ۱۱۵ به ثبت رسیده است که می تواند در کاهش کیفیت خدمت رسانی و همچنین افزایش زمان رسیدن بر بالین بیماران تاثیرگذار باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه