موج
کدخبر : ۴۷۲۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472897
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح کرد:

بررسی بودجه ۱۴۰۲ شهرداری با نگاه خلاقانه و عدالت‌محور

بررسی بودجه ۱۴۰۲ شهرداری با نگاه خلاقانه و عدالت‌محور

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به روند بررسی بودجه ۱۴۰۲ شهرداری گفت: تمام تلاش ما این بوده که منابع به صورت خلاقانه به گونه‌ای جمع آوری شود که عدالت در آن وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج  اصفهان، سید مصطفی نباتی نژاد در ارتباط با نگاه شورا به بودجه ۱۴۰۲ و روند بررسی آن اظهار کرد: در دو سه هفته اخیر جلسات بررسی بودجه سال آینده شهرداری، به صورت دو شیفت و سه شیفت در روز، برگزار شده و همچنان مشغول بررسی هستیم.

وی افزود: تمام تلاش ما این بوده که منابع به صورت خلاقانه به گونه‌ای جمع آوری شود که عدالت در آن وجود داشته باشد و فشار بیش از حد به جامعه وارد نگردد، همچنین تابع سیاست‌های کلی دولت باشد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تلاش بر این است که منابع بیشتر از جنس بهای خدمات باشد و برخی نوآوری‌ها را در سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شاهد باشیم.

وی با تأکید بر اینکه منابع و درآمدها تابع قانون درآمدهای پایدار شهرداری‌ است، گفت: تقریبا همه عوارض و بهای خدمات و لوایح مرتبط با آن مصوب و به فرمانداری برای تایید ارسال شده است. ضمن اینکه باید تاکید کنیم که برای نخستین بار تا ۱۵ بهمن فرصت بود که این لوایح تصویب شود که این اقدام صورت گرفت.

نباتی نژاد در خصوص تخصیص بودجه اظهار کرد: بخشی از بودجه که اعتبارات محوری است به تکمیل و ایجاد پروژه‌های شاخص تخصیص داده شد. کارهای مهمی در اولویت هست مانند حوزه حمل و نقل شامل قطارشهری، حلقه چهارم ترافیکی، برخی روگذرها، زیرگذرها، پل‌ها، معابر و شریان‌ها که اعتبارات خوبی برای تملک و احداث آن‌ها تخصیص داده شد.

وی ادامه داد: برخی پروژه‌ها منطقه‌ای است مانند بوستان‌ها، کتابخانه‌ها، فرهنگسراها و ورزشگاه‌ها و بخشی از اعتبارات نیز جنبه محلی دارد مانند زیباسازی‌ها، ساماندهی معابر، رفع گلوگاه‌ها و.. که به این موارد توجه شده است.

عضو شورای شهر اصفهان گفت: در حوزه حمل و نقل و محیط زیست، فرهنگی، اجتماعی و گردشگری اتفاقات خوبی رقم خورده است. تخصیص اعتبارات ویژه برای حوزه گردشگری و توسعه زیرساخت‌های تفریحی صورت گرفته و به نوعی ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این موضوع اختصاص یافته است.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: بیش از ۱۲،۱۳ درصد اعتبارات به حوزه فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری اختصاص پیدا کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه