English

استانداردسازی تجهیزات زمین های بازی و سطوح آن در استان مرکزی

مدیر کل استاندارد استان مرکزی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: استاندارد تجهیزات زمین های بازی و سطوح آن در پارک ها و بوستان ها اجباریست.

استانداردسازی تجهیزات زمین های بازی و سطوح آن در استان مرکزی

به گزارش خبرگزاری موج مرکزی، سید سعید میرنظامی، در راستای اجرای استاندارد در پارک ها و بوستان ها، از بازرسی وضعیت ایمنی بیش از ۲۵۰ مورد تجهیزات زمین بازی در دهه مبارک فجر امسال در استان مرکزی خبر داد.

وی با بیان اینکه در این بازرسی ها، زمین بازی کودکان، سرسره، تاب و سایر وسایل بازی مورد ارزیابی قرار گرفتند، عمده ترین موارد عدم انطباق مشاهده شده را عدم وجود تابلوهای محدودیت و شناسنامه تجهیزات، عدم وجود کف پوش و ضربه گیرهای مناسب در زمین های بازی، وجود محل های شکستگی و نوک تیز، عدم وجود محدود کننده در سرسره ها، خطر گیر کردن انگشت، سر و گردن در بخش های مختلف و نیز مشاهده تجهیزات فلزی مستعمل و غیراصولی در برخی نقاط عنوان کرد.

میرنظامی همچنین با اشاره به نقش بازی و ورزش در زندگی کودکان افزود: زمین های بازی که با رعایت اصول استاندارد طراحی شده باشند میتوانند در رشد اجتماعی و فیزیکی کودکان، افزایش ایمنی و کاهش صدمات نقش بسزایی داشته باشند.

مدیرکل استاندارد یادآور شد: تجهیزات زمین بازی دارای استاندارد اجباری است و هر گونه عواقب استفاده از وسایل غیر استاندارد در این مراکز بر عهده شهرداری است.

وی عنوان کرد: شهرداری‌ها و بهره ‌برداران برای دریافت مجوز بهره برداری تجهیزات زمین های بازی، باید درخواست بازرسی نمایند و این بازرسی‌ها تا برطرف شدن آخرین عدم تطابق استاندارد ادامه خواهد داشت.

میرنظامی در پایان خاطرنشان کرد: هنوز هیچ مجوز بهره برداری در خصوص تجهیزات زمین های بازی و سطوح آن از سوی اداره کل استاندارد استان مرکزی برای شهرداری ها صادر نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه