موج
کدخبر : ۴۷۰۴۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-470410
زارع مهذبیه:

آیین گشایش جشنواره هنرهای تجسمی فجر به میزبانی تالار حافظ شیراز برگزار می شود

مدیر هنری جشنواره هنرهای تجسمی فجر استان فارس گفت: آئین گشایش این رویداد با عنوان "تجسم هنر استان فارس" ۱۲ بهمن در شیراز برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمدجواد زارع مهذبیه مدیر هنری جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان فارس با اعلام اینکه ۲۰ اثر برگزیده از دوازده هنرمند استان فارس در آیین افتتاحیه و به گونه نمایشگاهی ارائه خواهند شد؛ گفت: مجموعا ۱۳۰ اثر در رشته ‌های مختلف هنرهای تجسمی به دبیرخانه ارسال و تعدادی که انتخاب شده‌ اند درقالب «تجسم هنر استان فارس» ۱۲ بهمن ماه به میزبانی تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس به نمایش گذاشته شده و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 با اشاره به اینکه فارس در جشنواره هنرهای تجسمی فجر، میزبان بخش «تجسم هنر» است، افزود: این یکی از گام‌های مؤثری است که به طور جدی در جشنواره برداشته شده و هدف آن تمرکز‌ زدایی است تا هنرمندان در شهرهای مختلف نیز بهتر دیده شوند. 

وی با بیان این مطلب که در بخش «تجسم هنر» این جشنواره، گام خیلی جدی برداشته شده و در آینده می‌توانیم استعداد‌های موجود در استان‌ها را در فعالیت‌های هنری کشور مشاهده کنیم، گفت: چهارشنبه دوازدهم بهمن ماه جاری مراسم گشایش نمایشگاه یاد شده برگزار می شود.

جشنواره هنرهای تجسمی فجر

زارع مهذبیه بیان داشت: آثار هنرمندان استان فارس، ویژه پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۱۲ تا ۳۰ بهمن ماه جاری در تالار حافظ به نمایش گذاشته خواهند شد که شامل تصویرسازی، خوشنویسی، طراحی گرافیک (پوستر)، عکاسی، کارتون و کاریکاتور، نقاشی و نگارگری است.

مدیر هنری جشنواره هنرهای تجسمی فجر در استان فارس با اعلام اینکه بخش «تجسم هنر فارس» در رشته کارتون میزبان آثار هنرمندانی چون، احمدرضا سهرابی و محمدحسین اکبری می باشد، ادامه داد: در گرایش «نقاشی» آمنه محسنی و معصومه زارع شیبانی، «نگارگری» صولت اله باصری، «پوستر» محسن گل آرایش و امیرحسین عبادیان، «تصویرسازی» مهرنوش دشتی زاده، «عکس» علیرضا عباسی، «خوشنویس» مجید رستگار، محمد اوجی نژاد و محسن زرکش، تولیدات هنری خود را در نمایشگاه ارائه می کنند. 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه