English

رییس کل دادگستری فارس:

۳۱۵ زندانی همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی در فارس آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: به مناسبت فرا رسیدن سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۳۱۵ مددجوی زندان‌های استان فارس با همت خیرین، شوراهای حل اختلاف و همکاری بسیج حقوقدانان، ستاد دیه و سایر نهادهای حمایتی از زندان‌ آزاد شدند.

۳۱۵ زندانی همزمان با سالروز شهادت سردار سلیمانی در فارس آزاد شدند

به گزارش خبرگزاری موج فارس به از نقل روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رییس کل دادگستری فارس روز دوشنبه در آیین آزاد سازی این زندانیان که همزمان با سراسر کشور انجام شد با بیان اینکه در طرح آزادی زندانیان در سراسر کشور قرار بود در هر استان ۶۳ زندانی به تعداد سال های عمر پر برکت سردار سلیمانی از زندان ها آزاد کنند، گفت: این اقدام در استان فارس با همت خیرین و اخذ رضایت از شکات و همچنین مساعدت مقامات قضایی به ۵ برابر تعداد تعیین شده رسید.
رییس کل دادگستری فارس اقدامات و هماهنگی های چند روز اخیر و فراهم شدن زمینه آزادی این تعداد از زندانیان را نتیجه احترام و وجود حب و عشق به سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: بی تردید شکاتی که از بخشی از حقوق خود برای آزادی زندانیان گذشتند نزد پروردگار پاداشی عظیم خواهند داشت.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین به رضایت اولیاء دم در دو پرونده قتل در این ایام خبر داد و افزود: گزارشات اخیر از اقدامات اعضای شوراهای حل اختلاف و صلح یاران در این ایام حکایت از به سازش رسیدن بسیاری از پرونده ها به احترام و عشق به سردار دلها دارد و این ظرفیت معنوی برآمده از معنویت عمیق و جاودانه شهید سلیمانی است.
وی همچنین از برگزاری یک جلسه ویژه گلریزان برای آزاد سازی ۳۹ زن زندانی جرائم غیر عمد با محوریت بانوان خیّر استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد زمینه آزادی این زندانیان تا پایان امسال فراهم شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس نیز در این آئین با اشاره به معنویت جاودانه سردار سلیمانی وجود چنین انسان های بزرگی که در زمان حیات و همچنین پس از شهادت زمینه ساز اقدامات خیر و نیکوکارانه هستند را غنیمتی برای انقلاب و ملت ایران خواند.

سید مصطفی بحرینی توجه به زندانیان را از اولویت های دادستانی مرکز استان فارس عنوان کرد و با اشاره به تعیین معاونتی ویژه برای رسیدگی به امور زندانیان و نظارت برزندان های شیراز، گفت: سرکشی مستمر و مؤثر به زندانیان توسط قضات و رسیدگی به درخواست زندانیان و فراهم آوردن زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بخشی از وظایف این معاونت است.

وی با تأکید بر اینکه اولویت ما در امر پیشگیری از وقوع جرم جلوگیری از معرفی افراد بخصوص بانوان و نوجوانان به زندان است، افزود: با اجرای دستور العمل کاهش جمعیت کیفری زندان ها و استفاده از نهاد های ارفاقی قانونی زمینه آزادی این دسته از محکومان جرائم غیر عمد را تسهیل کرده ایم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس همچنین از در نظر گرفتن مجازات‌های جایگزین به متهمین اغتشاشات اخیر خبر داد و افزود: اقدامات بخش عمده ای از دستگیر شدگان در اغتشاشات ماه های اخیر ناشی از غفلت و نا آگاهی و هیجانات بود که عمده این افراد با دریافت ارفاقات قانونی، مشمول تعلیق تعقیب یا تعلیق اجرای مجازات شدند.

مدیرکل زندان های فارس نیز گفت: از اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی تاکنون با همکاری سپاه فجر استان، بسیج اقشار و بسیج حقوقدانان، بالغ بر ۱۷۰۰ زندانی مالی را از زندان های استان آزاد کرده ایم و تعدادی از افراد بدهکار هم با همکاری مددکاران، مسوولین و بزرگان استان، از ورود به زندان جلوگیری شده است.

اسحاق ابراهیمی افزود: علاوه بر آزادی، مشاوره حقوقی به زندانیان و توزیع بسته‌های معیشتی به خانواده های نیازمند زندانیان با همکاری ستاد دیه، مجموعه قضایی و سپاه فجر استان انجام شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه تعداد زندانیان محکوم مالی، قابل توجه است و همچنان نیازمند یاری و همکاری مسئولین و خیرین برای آزادی این افراد هستیم.

مدیرکل زندان های فارس یادآور شد: تعداد ۳۹ زندانی زن با بدهی بیش از ۳۰ میلیارد تومان در زندان های استان نگهداری می شوند، رسیدگی به تقاضای اعسار زندانیان زن که ستون خیمه خانواده هستند تا قبل از سال جدید بررسی تا مشکلشان حل شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
خبرنگار:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه