موج
کدخبر : ۴۵۵۹۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455947

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه تأکید کرد:

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه از راه اندازی مگا آی.سی.یو غرب کشور در بیمارستان فارابی کرمانشاه خبر داد گفت: این مرکز درمانی پایلوت غرب کشور در ارئه بخش اعظمی از خدمات تخصصی در حوزه مغز، اعصاب روان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سارا حجتی تبار با بیان این مطلب که بیمارستان فارابی در حال حاضر مرکز اصلی پذیرش بیماران روانپزشکی و مغز و اعصاب در استان و حتی غرب کشور محسوب می شود، ابراز داشت: در حال حاضر ظرفیت فعال بیمارستان ۲۵۷ تخت است و ۱۷۴ بیمار نیز بستری هستند.

وی با تاکید بر اینکه کلیه تجهیزات تخصصی مربوط به بیماران سکته حاد مغزی در بیمارستان فارابی وجود دارد، خاطرنشان ساخت : هم اکنون ۵ بخش روانپزشکی زنان و مردان، بیماران روانپریش و غیرروانپریش را بصورت مجزا تحت درمان قرار داده و همچنین اورژانس بیمارستان نیز با ۱۸ تخت در دو بخش اورژانس روانپزشکی و مغز و اعصاب فعال است.

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه ادامه داد: از جمله مهمترین حوزه های جدیدی که تازه فعالیت خود را آغاز کرده، بخش مانیتورینگ مداوم نوار مغزی در جهت تشخیص اختلالات صرع و تشنج است که بصورت یک مرکز بین المللی قابلیت پذیرش و درمان بیماران این بخش کشورهای همسایه را هم دارد.

حجتی تبار به ارائه خدمات پاراکلینیک در بیمارستان فارابی هم اشاره کرد و افزود: خدمات خوبی در این زمینه در بیمارستان ارائه می شود، طوری که از بیمارستان های دیگر هم بیماران به اینجا ارجاع می شوند.

وی افزود: دستگاه های ام.آر.آی، سی تی اسکن، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، واحد نوار عصب و نوار عضله، رادیولوژی و آزمایشگاه و ... دربیمارستان فعال است و خدمات ارائه می دهند.

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه با اشاره به فعالیت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی این بیمارستان گفت: در این کلینیک که به زودی نام آن به کلینیک "مهر" تغییر پیدا خواهد کرد، خدمات روانپزشکی، مغز و اعصاب، فلوشیپ صرع و تشنج، عفونی، قلب و طب فیزیکی ارائه می شود. همچنین واحد روانشناسی و مشاوره و روانسنجی هم در این کلینیک با تعرفه دولتی فعال است.

حجتی تبار گفت: به زودی تخصص های زنان، اطفال، توانبخشی و دندانپزشکی هم در این کلینیک فعال می شود.

وی از مراجعه بیش از ۸ هزار بیمار به بیمارستان فارابی در شش ماهه اول سال جاری خبر داد و افزود: از این تعداد ۳۵۰۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا به اورژانس بیمارستان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۵۱۲ نفر بستری شده اند و همچنین از مجموع مراجعان در این زمان نیز ۲۶۰۰ نفر به اورژانس روانپزشکی مراجعه داشته که ۱۵۰۰ نفر آنها بستری شده اند، ۲۲۰۰ نفر به اورژانس نورولوژی مراجعه داشته که از این تعداد نیز ۷۰۰ بیمار بستری شده اند.

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت ۵۵۰۰ نفر به بخش های مختلف تخصصی و فوق تخصصی کلینیک بیمارستان و نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر به واحد تصویربرداری مراجعه کرده اند.

 

راه اندازی مگا ICU غرب کشور در بیمارستان فارابی کرمانشاه 

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه در خصوص پروژه های توسعه ای بیمارستان نیز گفت: یکی از مهمترین این پروژه ها، مگا ICU بیمارستان با ظرفیت ۲۴ تخت ICU است که از پیشرفت خوبی برخوردار است و پیش بینی می شود ظرف چند ماه آینده به بهره برداری برسد.

حجتی تبار از اخذ مجوز راه اندازی اورژانس جدید بیمارستان هم خبر داد و افزود: در تلاش هستیم با راه اندازی یک اورژانس جدید، اورژانس بیماران روانپزشکی را به طور کامل از اورژانس بیماران مغز و اعصاب جدا کنیم.

وی افزود: تجهیزات مورد نیاز این اورژانس از جمله دستگاه جدید الکتروشوک مغزی، دستگاه جدید نوار مغز و دستگاه جدید RTMS (تحریک مغناطیسی مغز) خریداری شده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه در ادامه اشاره ای هم به مشکلات این بیمارستان داشت و با اشاره به کمبود تخت های روانپزشکی در بیمارستان گفت: در حال حاضر تعدادی از بیماران پشت نوبتی هستند و باید پیگیر افزایش تخت باشیم.

وی با بیان اینکه تمام بیمارستان ها باید ۱۰ درصد تخت های خود را به بیماران روانپزشکی اختصاص دهند، گفت: در حال حاضر تنها در دو بیمارستان امام رضا(ع) و دکتر محمد کرمانشاهی تعدادی تخت برای این موضوع در نظر گرفته شده و نیاز است که در تمام بیمارستان ها این اقدام صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها