موج
کدخبر : ۴۵۰۹۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-450946

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اشاره کرد؛

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی جبهه مقاومت علیه دشمنان را ایجاد کرده‌است، گفت:‌ دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر درهراس است و بیگانگانی که از ایران بهره می‌بردند و دستشان قطع شده باعث لطمه به انقلاب ارزشی ما می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان قم به مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی الگوی جدیدی به دنیا ارائه داد و دشمن از ایران ناراحت است، افزود:‌ کسانی به ظاهر طرح دوستی دارند اما نقشه کشی کرده و طمع به مرزهای ما دارند همین روزها فعالند و نیروهای مسلح چون دفاع مقدس باید کشور را حفظ کرده و نگذارند  این مملکت آسیب ببیند.

وی در ادامه اظهار داشت:‌هر انقلابی هنگام‌ پدیدآمدن از جهات مختلف مورد تهدید قرار می گیرد و دو تهدید داخلی و خارجی متوجه هر انقلابی است.

وی  گفت:در تهدید داخلی اتفاق‌هایی در جامعه رخ می‌دهد که دشمنان آرام آرام بین مردم و آرمان های انقلاب فاصله می‌اندازد و مردم انگیزه‌های روزهای نخست انقلاب را از دست می دهند از این رو نیازمند به صحنه آمدن نیروهای انقلابی و ارزشی در جامعه هستیم. 

حسینی بوشهری افزود: نسل جوان در این بین بیش از دیگران‌ تاثیرپذیر است و به دلیل آشنا نبودن با روزهای سخت انقلاب تحت تاثیر افکار بیگانگان قرار گیرد.

وی با اشاره به تهدیدهای بیرونی و خارجی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: در هر مرحله از رشد و تکامل انقلاب از بیرون از مرزها مورد تهدید قرار گرفتیم به خصوص زمانی که رهبر و مسئولان بلند پایه انقلاب، رسالتی برای انقلاب تعریف می‌کنند که با انقلاب‌های عادی قابل مقایسه نیست و آن رسالت جهانی انقلاب ما برشمرده می‌شود.

وی تاکید کرد: دشمن از سرایت انقلاب به کشورهای دیگر در هراس است و بیگانگانی که از ایران بهره می بردند و دستشان قطع شده باعث لطمه به انقلاب ارزشی ما می‌شوند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: انقلاب تهدیدهای درونی را شاهد بوده که با هدایت معمار بزرگ انقلاب و رهبر معظم انقلاب و حضور مردم مومن و متدین و نیروهای مسلح در تمام‌ سطوح تاکنون دشمن ناکام مانده است.

وی گفت: در بعد تهدیدات بیرونی شاهد تهدیدات فراوانی چون کودتا، تحریم اقتصادی و استفاده از ستون پنجم در ایجاد تفرقه بین مردم بوده ایم اما یکی از مسائلی که سخت مردم‌ ما را هشت سال درگیر کرد جنگ تحمیلی بود.

وی ادامه داد: در این جنگ،‌ نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه، بسیج و انتظامی و توده مردم در سراسر کشور جانانه ایستادند و با هدایت‌های امام (ره) دشمن را ناکام گذاشتند و در نهایت سرزمین‌مان را واگذار نکرده و تسلیم دشمن نشده‌ایم.

حسینی بوشهری با اشاره به این ایران جبهه مقاومت علیه دشمنان ایجاد کرده است که خواب را از چشم آن ها ربوده است گفت: این انقلاب ماندنی است، با امدادهای غیبی پیروز شد و با اقتدار جوان های از خود گذشته با ظرفیت های درونی و داخلی پیروز شد و تمام این ویژگی‌هایی که رمز پیروزی ما است علت بقای انقلاب خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها