• طبق آمار رسمی نزدیک به ۴۵ میلیون کاربر ایرانی از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند 
 • دادستان عمومی و انقلاب تهران : ۴۰۰ نفر از زندانی های اغتشاشات اخیر آزاد شدند
 • حکم یک شورای دولتی: هر نوع گرانی خدمات تلفن ثابت باید متوقف شود
 • عامل زیر گرفتن نیروهای یگان ویژه تهران دستگیر شد
 • قیمت هر کیلو مرغ زنده به ۵۰ هزار تومان رسید
 • تاج نامزد نایب رئیسی کنفدراسیون آسیا شد
 • فرانسه خواستار اعمال تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران شد
 • عربستان سعودی توانست میزبانی المپیک زمستانی آسیایی را کسب کند
 • دادگاهی در بلژیک ممنوعیت استرداد اسدالله اسدی را لغو کرد
 • سخنگوی وزارت علوم: آمار قطعی از دانشجویان بازداشتی وجود ندارد
 • مهدی سلحشور: برخورد و تذکر به بی‌حجاب ها باید مخفیانه باشد
 • علی کریمی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت
 • حسین ماهینی آزاد شد
 • فعالیت آتش‌نشانان زن در تهران آغاز شد
 • هشدار آمریکا نسبت به انفجار اوضاع در کرانه باختری
 • براساس شنیده ها حکم جلب حامد بهداد صادر شد
 • استاندار تهران: اغتشاشات تمام شد
 • آنجلینا جولی با انتشار عکس مهسا امینی از زنان ایرانی حمایت کرد
 • مونا برزویی ترانه‌سرای مشهور بازداشت شد
 • بیت‌کوین شکست خورد
موج
کدخبر : ۴۴۳۱۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-443169

مدیرکل بیمه البرز استان کرمانشاه:

مدیرکل بیمه البرز استان کرمانشاه گفت: تا زمانی که رابطه علت و معلولی و شکاف قانونی میان ارکان‌های ذیربط حاکم بوده و الکترونیک ساختن روابط دچار مشکل باشد نمی‌توان بر شرایط تسلط کامل داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، طبق آمار اعلام شده اکثر افراد سودجو با قوانین آشنایی دارند؛ گاها نیز آن‌قدر در نقش خود فرو می‌روند که پیروز از میدان جنگ خود ساخته بیرون می‌آیند؛ اما علت این اوضاع آشفته و باتلاق شده چیست؟ کرمانشاه چه تدابیری برای جلوگیری از تصادفات جاده‌ای اندیشیده است؟

«به سراغ مهدی رشیدپور مدیرکل بیمه البرز استان کرمانشاه رفتیم تا از اوضاع و حال کرمانشاه در این شرایط آگاهی هرچه‌ بیشتری پیدا کنیم؛ وی دراین‌باره با اشاره بر پیشگام بودن افراد سودجو در صحنه زنی‌های تصادفی گفت: افراد چنینی کارشان از بیمه‌گر و دادرسی و پزشکی قانونی جلوتر رفته و با سوءاستفاده از قانون دست به صحنه زنی‌های متفاوت با تغییر شرایط بیمه می‌زنند و هر بار با یک روش جدید دست به اقدامات غیرقانونی می‌زنند در چنینی شرایطی اطلاع‌رسانی به‌موقع را بسیار لازم می‌دانیم.

وی افزود: باید گفت که اطلاعات عموم مردم در این زمینه بسیار کمتر از حد انتظار است رسانه‌ها باید از فضای موجود جهت پیشبرد اهداف اطلاع‌رسانی مردمی استفاده حداکثری را نمایند.

وی گفت: با اشاره بر این موضوع که ۳۰ درصد تصادفات صورت گرفته ساختگی هستند یک همکاری نتیجه‌بخش میان ما و پزشکی قانونی جهت جلوگیری از صحنه زنی‌ها صورت گرفت و در نتیجه هفت فقره پرونده در یک تصادف چنینی شناخته و در نتیجه ۹۰۰ میلیون دیه از بیت‌المال نجات یافت چراکه باید عنوان کرد این دیه‌ها از بیت‌المال پرداخت شده و بیمه‌گر تنها هدایت کننده و مدیریت کننده آن است.

وی در ادامه گفت: شکاف قانونی موجود میان ارگان مسئول در این زمینه می‌تواند بر افزایش موارد چنینی دامن بزند بهترین حالت آن است که یک رابطه نظام‌مند میان پزشکی قانونی و نیروی انتظامی و پلیس راهور ایجاد شود؛ همچنین در قانون وضع‌شده در سال ۹۵ نیروی انتظامی و بیمه مرکزی بر ارتباط الکترونیک جهت گرفتن استعلامات موردنیاز مکلف گردیدند.

وی ادامه داد: هرچند بر سامانه آنلاین در نظر گرفته شده نیز ایراداتی گرفته شد چراکه گاها شاهد عدم به‌روز بودن آن و عدم قید برخی از خسارات پرداختی هستیم.

وی گفت: تا زمانی که رابطه علت و معلولی و شکاف قانونی میان ارگان‌های ذیربط حاکم بوده و الکترونیک ساختن روابط دچار مشکل باشد نمی‌توان بر شرایط تسلط کامل داشت و آن را به نحو احسن مدیریت کرد چراکه سودجویان در حال سوءاستفاده از این شرایط و شکاف قانونی هستند.

وی در ادامه با ذکر مثال توضیح داد: یک گروه سودجو بدین منظور چندین مورد تصادف جعلی را بیشتر با دو ماشین یکی به‌صورت متضرر و دیگری به‌صورت مرتکب و مقصر صحنه‌سازی کردند.

ما در حوزه بازدارندگی قوانین محکمی نداریم

وی در ادامه گفت: این موضوع را باید عنوان کرد که ما در حوزه بازدارندگی قانون محکمی را ندارید فرد خطاکار به زندان می‌رود و بعد از مدتی دوباره به صحنه جرم بازمی‌گردد؛ این بار با آموخته‌های بیشتر البته جوامع ذیل ربط به نحوی بازیچه این افراد شده‌اند پس در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵ هزار میلیارد خسارت غیر حق پرداخت شده است.

وی در ادامه با تائید این موضوع که افراد چنینی یا از مردم عادی نیستند و به قوانین پزشکی قانونی آشنایی جامع و کاملی دارند یا از اعضایی هستند که برای رفع نیاز و بهبود معیشت از روی ناچاری دست به چنین اقداماتی می‌زنند گفت: هوشمند سازی اگر در این موضوع اجرا شود؛ زحمات ارگان‌های مرتبط بر باد نرفته و باید عنوان کرد که قوه قضائیه تلاش حداکثری بر کنترل این شرایط دارد اما باید در شیوه بازدارندگی پیشرفت کرد تا این پرونده‌ها به حداقل خود برسد.

در ادامه وی با اشاره بر این موضوع که افراد و عموم عادی در چنین شرایط ممکن است دچار سخت‌گیری‌های روند پیگیری تصادفات عادی شوند گفت: یک روال عادی وجود دارد که افراد سودجو آن را دور می‌زنند افراد بعد از طی روند باید رضایت دهند تا فرد مشمول شکایت دوباره گرفتار شکایتی دیگر نشود؛ فرد مقصر گاها به بیمه مراجعه نمی‌کند چراکه فرد مقصر شناخته‌شده باید ۲/۵ درصد از خسارت را شخصاً پرداخت نماید.

رشید پور در انتها با بیان کیفیت پایین جلوگیری از تصادفات گفت: رسیدگی‌ به این موضوع کاهش یافته تعداد تصادفات جاده‌ای در همین کرمانشاه وحشتناک است همه ما می‌دانیم که محور جوانرود و روانسر ایمن نیست؛ از سال گذشته هزار نقطه خطرآفرین شناخته‌شده اما هیچ‌کدام اصلاح‌نشده و به اوضاع دوربین‌های مداربسته‌ای که دچار مشکل هستند نیز رسیدگی نشده است.

وی ادامه داد: ۳۵ درصد حق بیمه‌ها به بیمه‌گرها داده نشده و همین اوضاع افراد بیمه‌گر را دچار مشکل کرده هرچند همین ۳۵ در صد نیز هیچ کمکی به کاهش تصادفات نکرده است و در واقع بهبود اوضاع تصادفات جاده‌ای نیاز به یک بسیج دارد چراکه خودروسازی و جاده‌های ناایمن بیش از شهدای جنگ تحمیلی کشته می‌دهد.»

با اوضاع این‌چنینی که درد دل‌ها تمامی ندارد و اگر هر در را ببندیم یک در جدید گشوده شده و دم از بی‌مهری می‌زند باید گفت: به‌راستی اوضاع و حال بیمه و دیه که ناشی از همین تصادفات بالاست نیازمند بسیجی دارد برای ‌بهبود شرایط همین تصادفات و ناایمنی‌هایی که موجبات تخلفات چنینی و سودجویی افرادی را فراهم ‌می‌آورد که گاها شاید خود نیز چاره‌ای جز سودجویی برای خودشان نبیند افرادی که با اوضاع بد معیشتی توان دویدن‌های بی‌نتیجه را ندارند، افرادی که نمی‌توانند سقفی، تکه نانی برای خود و خانواده جور کنند و در دست دیگر افرادی که با هزار مشکل و زحمت صاحب یک خودروی غیراستاندارد شده‌اند تمامی این افراد شایان توجهی ویژه هستند؛ توجهی که ایمن کند خودرو را جاده را و ارتباط ارگان‌های مرتبط با یک موضوع را توجهی که موجب شود وظایف جدی‌تر دیده شوند تا کار به چه‌کنم چه‌کنم هایمان نکشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها