موج
کدخبر : ۴۳۶۰۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-436041

مرتضی حقیقی:

معاون بهره‌وری املاک و اراضی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی بیان کرد: این بسته شامل تخفیف و تسهیلات ویژه اراضی موقوفه، رقبات کشاورزی و همچنین برای مستاجران املاکی است که درصدد تغییر نوع بهره‌برداری نسبت به سند نخستین هستند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مرتضی حقیقی معاون بهره‌وری املاک و اراضی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در خبری عنوان کرد: بسته تشویقی ویژه برای مستاجران موقوفات، به مناسبت دهه مبارک کرامت و ولادت حضرت رضا (ع) اجرایی شده است و مستاجران املاک موقوفه می‌توانند تا دو ماه آینده از تسهیلات این طرح بهره‌مند شوند.

حقیقی در ادامه این خبر اضافه کرد: این بسته شامل تخفیف و تسهیلات ویژه اراضی موقوفه ، رقبات کشاورزی و همچنین برای مستاجران املاکی است که درصدد تغییر نوع بهره‌برداری نسبت به سند نخستین هستند.

معاون بهره‌وری املاک و اراضی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی تصریح کرد: متقاضیان تغییر در نوع بهره‌برداری برای تعیین تکلیف حقوق موقوفه، در صورت پرداخت نقدی تا دو ماه آینده، مشمول بهره‌مندی از ۳۰ درصد تخفیف خواهند شد.

وی همچنین افزود: همچنین در صورت تعیین تکلیف در قالب اقساط، یک ششم حقوق موقوفه به‌صورت نقد و مابقی در پنج قسمت مساوی سالانه دریافت می‌شود و مستاجران رقبات کشاورزی نیز چنانچه اجاره امسال موقوفه را تا پایان خرداد پرداخت کنند، مشمول ۲۰ درصد تخفیف نسبت به نرخ تسعیری سال ۱۴۰۱ می‌شوند.

معاون بهره‌وری املاک و اراضی بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی متذکر شد: در خصوص اجاره‌های معوق کشاورزی سال ۱۳۹۱ و قبل از آن نیز قرار است برای مساعدت و همراهی با مستاجران، این بدهی‌ها به نرخ گندم سال ۱۳۹۱ و از سال ۱۳۹۱ تا سال زراعی ۱۳۹۹ بر مبنای نرخ سال به سال گندم، تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اجاره‌های جاری سال زراعی ۱۴۰۰ -۱۴۰۱ اظهار کرد: مستاجران در صورت پرداخت مبلغ کل اجاره تا پایان تیر امسال، مشمول تخفیف ۱۵ درصد خواهند شد و درصورت پرداخت تا پایان شهریور، تخفیف ۱۰ درصد مبنای نرخ تسعیری سال ۱۴۰۱ ملاک تسویه قرار می‌گیرد.

معاون بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی در ادامه یادآور شد: در خصوص زمین‌های دیم نیز با توجه به دستور ابلاغی پارسال تولیت آستان قدس رضوی و همچنین به علت خشکسالی و خسارات تحمیل شده به کشاورزان، با تشخیص هیئت کارشناسی اراضی مزروعی، به مقدار خسارت وارده تخفیف لحاظ خواهد شد.

حقیقی در خاتمه خاطرنشان کرد: طرح هوشمندسازی فرآیند‌های حوزه املاک و بایگانی دیجیتال در معاونت بهره‌وری املاک و اراضی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی آغاز شده است و این طرح گامی برای تسهیل ارائه خدمات است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها