موج
کدخبر : ۴۱۳۲۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-413263

احمد دیناری:

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی خراسان رضوی بیان کرد: : منطقه نمونه گردشگری سد فریمان شامل محدوده‌ای به مساحت ۴۰ هکتار است که مجوز آن با هدف ارتقای سطح گردشگری و سرمایه‌گذاری صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، احمد دیناری معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در خبری اظهار کرد: صدور مجوز تاسیس منطقه نمونه گردشگری سد فریمان به انجام رسید.

دیناری در ادامه این خبر عنوان کرد: این مجوز بر اساس ماده هشت قانون تشکیل سازمان میراث ‎فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مصوبه هیات وزیران منطبق با آئین‌نامه اجرایی نحوه تشکیل و اداره مناطق نمونه گردشگری صادر شده است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا سرمایه‌گذار موظف است با رعایت مفاد قرارداد با این اداره‌کل، مطالعات طرح جامع منطقه نمونه گردشگری را ظرف ۶ ماه از تاریخ صدور این مجوز تهیه و به اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ارائه کند.

وی همچنین تصریح کرد: صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی منوط به رعایت تمامی مفاد قرارداد فی‌مابین است و قرارداد این منطقه نمونه گردشگری با شرکت عمران و توسعه گردشگری فریمان که زیرمجموعه شهرداری این شهر می‌باشد، منعقد شده است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین‌ منابع اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در ادامه متذکر شد: منطقه نمونه گردشگری سد فریمان شامل محدوده‌ای به مساحت ۴۰ هکتار است که مجوز آن با هدف ارتقای سطح گردشگری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این شهرستان صادر شده است.

دیناری در خاتمه با اشاره به قدمت این سد خاطرنشان کرد: سد تاریخی فریمان در بخش مرکزی و ۹ کیلومتری جنوب شهر فریمان قرار دارد و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهرستان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها