موج
کدخبر : ۴۱۰۸۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-410827

مهدی اله‌پور:

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: بلافاصله پس از پیدا شدن این گونه ارزشمند، تیم درمانی با تمامی تجهیزات موجود در بیمارستان، پلنگ بیمار را پذیرش و مورد معاینه قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی اله‌پور سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: پلنگی که اواسط آذر ماه در منطقه حفاظت شده هزار مسجد شهرستان کلات به شکل زخمی از ناحیه سر و صورت پیدا شده بود امروز جان باخت.

اله‌پور در ادامه این خبر اضافه کرد: پس از طی مراحل درمان اولیه در پلی کلینیک و بیمارستان دانشکده دامپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد، روند درمان با تلاش شبانه روزی و مداوم کارشناسان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی و تیم پزشکی و دامپزشکی انجام شد ولی به رغم تلاش مداوم کادر درمان ، متأسفانه به علت بیماری و وخامت حال، این گونه ارزشمند از چرخه زیستی حذف شد.

سرپرست اداره کل محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: بلافاصله پس از پیدا شدن این گونه ارزشمند، تیم درمانی با تمامی تجهیزات موجود در بیمارستان، پلنگ بیمار را پذیرش و مورد معاینه قرار دادند و تمامی اقدامات درمانی همچون نمونه‌برداری ، رادیولوژی، سونوگرافی، سرم تراپی و تزریق آنتی بیوتیک و درمانهای حمایتی انجام شد.

وی همچنین در مورد پلنگ هزار مسجد تصریح کرد: پس از آن با انتقال این گونه به قرنطینه و ادامه کار توسط کادر درمان، چکاپ مجدد، رادیولوژی و سونوگرافی پورتابل و اخذ نمونه برای بررسی تابلوی خونی انجام شد.

سرپرست اداره کل محیط زیست خراسان رضوی با تاسف از این رخ داد اظهار کرد: تلاشهای انجام شده برای حفظ این پلنگ زخمی در سطح کشور کم نظیر بود و باید از تلاشهای ارزشمند و مراقبت و درمان مداوم و شبانه روزی تیم درمانگر و کارشناسان اداره نظارت بر امور حیات وحش حفاظت محیط زیست استان صمیمانه تشکر کرد.

اله پور در خاتمه یادآور شد: حفاظت از زیستگاه‌های طبیعی، نصب دوربین‌های تله‌ای، گشت و پایش محیط بانان، توزیع بروشورهای متعدد و مختلف، برگزاری سالانه چندین دوره آموزشی برای دهیاران روستاهای حاشیه زیستگاه های طبیعی پلنگ ایرانی در خراسان رضوی از دیگر برنامه های این اداره کل برای کمک به بقا، حفاظت و احیای این گونه ارزشمند است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها