موج
کدخبر : ۴۰۷۶۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407686

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: به منظو بالابردن بهره وری سیستم اداری و ارائه خدمات بهینه به مردم، مدیریت استان در بخش های مختلف باید از حالت سنتی خارج و به فناوری های نوین و دیجیتالی مجهز شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید محمود حسینی پور در جلسه مولد سازی دارایی های دولت با بیان اینکه فروش املاک مازاد یک سیاستگذاری کلان و ملی و یک قانون مصرح و تأکید شده است، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی از این فرصت استفاده کنند و با اقدام به موقع و با هماهنگی فروش املاک مازاد، اعتبار حاصله از این مولدسازی را به استان بازگردانند.

وی تهیه بانک جامع استانی از املاک دستگاه های اجرایی برای تصمیم سازی را مهم دانست و ادامه داد: همه دستگاه های اجرایی استان موظف به خوداظهاری و معرفی املاک خود به این سامانه هستند.

استاندار مازندران عدم شناسایی و معرفی املاک را کار بیهوده ای دانست و گفت: نباید با تسامح و عدم اجرای قوانین، تصمیمات استانی را به مراکز ملی واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه اجاره بلند مدت املاک مازاد باید با یک سیستم نظارتی دقیق صورت گیرد، گفت: اصل بر فروش این املاک است مگر در موارد خاص، چرا که با اجرای این طرح اصل چابک سازی دولت انجام می شود و خصوصی سازی تحقق می یابد.

حسینی پور با اشاره به این که مردم باید از واگذاری ها مطلع باشند، افزود: با اطلاع رسانی دقیق و به موقع از روند فروش و استفاده از اعتبار حاصل از آن شفاف سازی ایجاد کنید.

وی با بیان اینکه می خواهیم بیشترین سهم را در این طرح ملی بدست آوریم، گفت: همه دستگاه های اجرایی باید با جدیت این طرح را دنبال کنند تا نتایج آن منجر به توسعه استان شود.

این مسئول با بیان اینکه مازندران باید اولین استان در اجرای مدیریت دیجیتال باشد، تأکید کرد: ضرورت دارد جهت بالابردن بهره وری سیستم اداری و ارائه خدمات بهینه به مردم، مدیریت استان باید از حالت سنتی خارج و به فناوری های نوین و دیجیتالی مجهز شود.

وی ادامه داد: یکی از اهدافی که برای توسعه استان دنبال می کنیم متمرکز کردن سیستم اداری است.

استاندار مازندران با بیان این که در دیدار با رئیس جمهور؛ موضوع املاک و مجتمع وزارتخانه ها در این استان را طرح کرده ایم، گفت: در نشست استانداران و نمایندگان استان های شمالی با آیت الله رئیسی درخواست شد که با توجه به توانمندی هایی که در استان وجود دارد، مدیریت این املاک به استان واگذار شود.

وی افزود: پیشنهاد دادیم با توجه به محرومیت هایی که در استان داریم 25 درصد از فروش این املاک در اختیار استان قرار گیرد که مجموعا مبلغ قابل توجهی خواهد بود.

حسینی پور با اشاره به اینکه یک ماه فرصت تکمیل بانک جامع اطلاعاتی در استان است، اظهار داشت: اگر دستگاهی املاک مازاد خود را اعلام ننماید ما به صورت مستقل اداره املاک را به عهده می گیریم و آن دستگاه هیچ سهمی از فروش آن نخواهد داشت.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه پاکسازی و جمع آوری زباله ها در شهر ها و جاده های بین شهری مستلزم ایجاد یک نهضت و عزم همگانی است، بیان داشت: مدیریت پسماند در شهرها و روستاهاظ ی استان به گونه ای باید باشد که هیچ فرد بومی و غیر بومی زباله را در طبیعت رها نکند.

وی عنوان داشت: اگر تا 15 روز آینده در شهرها و جاده ها زباله ای مشاهد شود، شهردار یا مسئول مربوطه را بدون تعارف عزل می کنم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها