موج
کدخبر : ۴۰۷۰۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407030

رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان مازندران از رهایی 32 محکوم به قصاص از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: این محکومان با همت رؤسای دادگستری و دادستان ها، شورای حل اختلاف استان و همکاران اداره زندانها با گذشت اولیای دم، از قصاص رهایی یافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق اکبری اظهار داشت: در اجرای منویات ریاست معزز قوه قضائیه مبنی بر پیگیری پرونده های قصاص جهت جلب رضایت اولیای دم و ترویج فرهنگ صلح و سازش با تلاش های بی وقفه دادگستری استان، اعضای شورای حل اختلاف استان و اداره کل زندانهای مازندران با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری‌های مستمر با کسب رضایت اولیای دم 32 محکوم از 47 رأی قطعی قصاص از اول سال تاکنون از چوبه دار رهایی یافتند و 15 نفر دیگر از محکومان به قصاص نفس نیز اقدامات اولیه جهت کسب رضایت از اولیاء دم صورت پذیرفته است.

وی بر لزوم پیشگیری از وقوع جرم در جامعه و گسترش فرهنگ گذشت و صبوری و صلح و سازش در جامعه تأکید کرد و ادامه داد: اگر فرهنگ صلح و سازش و مدارا نهادینه شود از وقوع بسیاری از جرائم و آسیب ها‌ی اجتماعی جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری مازندران افزود: در راستای کاهش پرونده‌های قضایی، کاهش ورودی پرونده‌ها و حتی جمعیت کیفری از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود نظیر شوراهای حل اختلاف باید بیشتر از گذشته استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`