موج
کدخبر : ۴۰۶۹۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406984

نادر فلاحی:

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: با بررسی در جلسه شورای ثبت آثار منقول، ۳۷ اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: در جلسه شورای ثبت آثار منقول که در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکیل شد 37 اثر منقول از استان اردبیل به ثبت ملی رسید.

وی افزود: از مجموع این آثار 31 اثر شامل چینی‌های آبی و سفید پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی شامل چندین بشقاب، کاسه، پیاله، گلدان و ظرف لنگری آبی و سفید است که در مجموعه چینی‌خانه نگهداری می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: ۶ عدد چینی مکشوفه از محوطه تاریخی خانه مروج نیز در ردیف آثار منقول ملی به ثبت رسید که قدمت این آثار به دوره صفوی باز می‌گردد.

فلاحی بیان کرد: بایداق تکیه برات شهرستان نمین با تزئینات هندسی، کتیبه و نباتی از جنس پارچه ماهوت به رنگ مشکی و دارای حاشیه قرمز دیگر اثر جای‌گرفته در ردیف آثار ملی است که قدمت این اثر نیز به دوره قاجار بر می‌گردد.

او گفت: در راستای ثبت آثار استان در ردیف ملی پرونده‌ برای آثار دیگر نیز تهیه شده که پس از بررسی و ثبت ملی اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`