موج
کدخبر : ۴۰۶۸۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406898

علیرضا خجسته:

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی بیان کرد: مانور راهداری زمستانی هر سال با حضور نیروها و ماشین آلات راهداری و جابه‌جایی ماشین آلات سنگین راهداری در مشهد برگزار می شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا خجسته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی اعلام کرد: فعالیت راهداری زمستانی در این استان با فعالیت ۷۲ گروه راهدار در پایگاه های ثابت و سیار جاده‌ای آغاز شد.

علیرضا خجسته در ادامه این خبر اظهار کرد: باتوجه به شروع زودهنگام بارش برف در استان این گروه ها در ۳۰ اداره راهداری شهرستانی و ۴۲ راهدارخانه فعال در راه‌های خراسان رضوی عملیات راهداری زمستانی را آغاز کردند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی همچنین افزود: در این راستا ۶۸۰ راهدار با استفاده از ۱۰۰ دستگاه خودرو سبک، ۱۸۰ دستگاه خودرو نیمه سنگین و بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو سنگین شامل لودر، گریدر و بولدوزر تا پایان سال راهداری تخصصی فصل سرما را برعهده دارند.

وی در ادامه این خبر تاکید کرد: مانور راهداری زمستانی هر سال با حضور نیروها و ماشین آلات راهداری در مشهد برگزار می شد اما امسال در راستای تمرکز زدایی از مرکز استان، این مانور در شهرستانها انجام خواهد شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی ادامه داد: جابه‌جایی نیرو و ماشین آلات سنگین راهداری از شهرستانها به مرکز استان برای اجرای مانور راهداری علاوه بر اینکه دارای هزینه و مخاطرات جاده ای بود، موجب افزایش ترافیک در مسیرهای ارتباطی می‌شد.

خجسته در خاتمه متذکر شد: ۵۱ گردنه در مجموع با طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راه‌های روستایی با طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌خیز و مه‌گیر با طول ۵۸۶ کیلومتر در جاده‌های خراسان رضوی وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`