موج
کدخبر : ۴۰۶۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406753

مرتضی اشرفی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: ما برای برداشتن این کامیون‌های ایرانی در مرز دوغارون در حال رایزنی هستیم و استاندارخراسان رضوی نیز طی تماس‌هایی این موارد را بیان و پیگیری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مرتضی اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در سخنانی اظهار کرد: اخباری که در خصوص محدودیت کامیون‌های ایرانی در مرز منتشر می‌شود فقط در فضای مجازی است و اعمال این محدودیت‌ها به صورت واقعی نیست و ما فقط از رانندگان این اخبار را می‌شنویم.

اشرفی در ادامه این سخنان اضافه کرد: این مشکلات در مرز تا حدودی با تعامل حل می‌شود؛ ما منتظر هستیم که مذاکرات به پایان برسد توقف کامیون‌هایی در مرز دوغارون ممکن است علت دیگری داشته باشد و مربوط به رعایت نکردن مهلت ۲۵ روز نباشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: چندی قبل نامه یکی از مقامات افغانستانی در فضای مجازی منتشر شد که طی این نامه محدودیت‌هایی برای رفت‌وآمد کامیون‌های ایرانی به افغانستان اعلام شده بود، اما این نامه رسمیت نداشت.

وی در ادامه افزود: طی دیداری که با معاون والی هرات صورت گرفت در کنار توافقات انجام شده در رابطه با موضوع محدودیت‌های ۲۵ روزه کامیون‌های ایرانی نیز در مرز انتقاد‌ها و گله‌مندی‌های جدی را مطرح کردیم.

اشرفی متذکر شد: معاون والی هرات در این رابطه نیز توضیحاتی دادند و ما این موضوع را بیان کردیم که این مساله باید با اطلاع و در قالب یک مذاکره باشد، نه اینکه یک طرفه این تصمیم گرفته و اجرا شود و در خصوص نامه منتشر شده از سوی والی هرات نیز تذکراتی را بیان کردیم و سوالاتی در این خصوص مطرح شد.

معاون استاندری خراسان رضوی تاکید کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شد مشخص شد که دو نامه در این زمینه وجود دارد و یک نامه از سمت هرات که البته خود والی هرات این نامه را مردود شده اعلام کرده است و نامه‌ای از سمت گمرک اسلام قلعه صادر شده است که این محدودیت‌ها اعمال شود.

وی با اشاره به اقداماتی که برای حل این مشکل صورت گرفته اظهار کرد: ما در این رابطه و برای برداشتن این محدودیت‎‌ها در حال رایزنی هستیم و استاندارخراسان رضوی نیز طی تماس‌هایی این موارد را بیان و پیگیری کرده‌اند.

اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی یادآور شد: اطلاعات دقیقی از به پارکینگ فرستاده شدن کامیون‌های ایرنی که مهلت ۲۵ روز را رعایت نکرده‌اند در دست نیست و این مورد تنها از سمت رانندگان بیان شده است.

وی با تاکید به حل ریشه ای این موضوع اذعان کرد: کامیون‌هایی که در مرز دوغارون متوقف شده‌اند ممکن است علت دیگری داشته باشد و مربوط به رعایت نکردن مهلت ۲۵ روز نباشد  با این حال ما وجود این مشکل را رد نمی‌کنیم و در مورد حل شدن یا حل نشدن آن به صورت کامل نمی‌توان نظری داد؛ چراکه اطلاعات کاملی در دست نیست.

اشرفی در خاتمه خاطرنشان کرد: ما به صورت جدی برای حل این مشکل هم از سمت سرکنسولگری و هم از سمت سفارت در حال پیگیری هستیم و امیدواریم به زودی این مشکل برای کامیون‌داران حل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`