موج
کدخبر : ۴۰۶۲۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406275

سید حامد عاملی:

استاندار اردبیل از ابلاغ کلیه مصوبات سفر رییس جمهوری به استان اردبیل با امضای معاون اول به وزارت خانه های مربوطه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید حامد عاملی ، استاندار اردبیل در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری گفت: مدیران بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی باید این ابلاغیه را از مرکز پیگیری کنند تا اعتبارات سال جاری در فرصت باقی مانده تخصیص و تحقق یابد.

وی با بیان اینکه سفر رییس جمهوری به استان اردبیل پر برکت بوده افزود: بیشتر مصوبات سفر از محل اعتبارات ملی بوده و باید با پیگیری لازم در بودجه سال ۱۴۰۱ دولت به مجلس ارایه شود .

استاندار اردبیل گفت: تکمیل پروژه های زیرساختی از قبیل طرح های کشاورزی، صنعتی، عمرانی، فرهنگی و گردشگری در این مصوبات دیده شده است و مدیران دستگاه های مربوطه در تحقق آن تعلل نکنند.

عاملی با تاکید بر اینکه تعهدات بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای سال جاری باید در سه ماه آینده تحقق یابد تصریح کرد: با توجه به اینکه فصل کاری در استان محدود است مدیران اجرایی با پیگیری مصوبات ابلاغ شده بستر را برای فصول کاری آماده کنند تا در حین اجرا با مشکل برخورد نکنند.

وی ادامه داد: در این مصوبات تکمیل درمانگاه های تامین اجتماعی، امکانات پزشکی، تکمیل بیمارستان های ۱۰۰۰ تخت‌خوابی،بیمارستان ۵۰۰تخت‌خوابی نجف زاده، احداث خانه پزشک و تجهیز درمانگاه ها از محل های تهاتر فروش املاک مازاد، ماده ۵۶ و از محل سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته شده است.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل افزود: در حوزه فرهنگی تکمیل تالار شهر از محل ماده ۵۶ بانک ملی، تکمیل مجتمع های فرهنگی و هنری و کمک به مصلی ها و مساجد اولویت اصلی بوده است.

عاملی با بیان اینکه در بخش کشاورزی ۶۰۰میلیارد تومان برای تکمیل شبکه آبیاری پایاب سد خداآفرین در نظر گرفته شده و همچنین تکمیل استخرهای معیشتی، احیای باغات دیم، سرمایه گذاری شستا در بخش دامپروری و سالن های گلخانه ای در اولویت مصوبات قرار دارد.

وی گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای طرح‌های صنعتی و شهرک‌های صنعتی از قبیل تامین گاز، برق، آب و بهسازی معابر و راه های اصلی از دیگر اهداف سفر بوده است.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بیشترین اعتبارات در حوزه عمران تخصیص می یابد بیان کرد: در حوزه بهسازی راه های مواصلاتی، راه های فرعی و روستاهای بالای۵۰ خانوار، بزرگراه‌ها و تکمیل پروژه راه اردبیل- سرچم، راه‌های شمال استان، راه های عشایری، تکمیل پروژه راه آهن اردبیل-میانه و همچنین آغاز عملیات اجرایی اردبیل-پارس آباد، ساخت سالانه۲۰ هزار واحد مسکن ملی، ساخت و تامین مسکن محرومان و بهسازی خانه‌های روستایی، احداث مدارس در روستاهایی که از کانکس استفاده می کنند و نیز ده ها طرح عمرانی و زیرساخت های گردشگری و کشاورزی از اهداف و برنامه های مصوبات سفر بوده است.

عاملی گفت: اعتبارات مصوب شده از محل های ماده ۵۶ بانک های عامل، از محل وزارت نفت، از محل شرکت سرمایه گذاری شستا، از محل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و سازمان برنامه و بودجه کشور تامین می شود و تا حد توان پیگیر تحقق این مصوبات هستیم.

وی اضافه کرد: صندوق کارآفرینی امید برای تامین تسهیلات جهت نامه های مردمی تعیین شده که مبلغ ۲۰میلیارد تومان به افراد حایز شرایط پرداخت می کند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`