موج
کدخبر : ۴۰۶۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406256

سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در شرایط سخت کرونایی اجازه ندادیم که بیمارستانی با مشکل کمبود اکسیژن مواجه شود و به تازگی 2 دستگاه اکسیژن‌ساز راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، عباس ایزدی سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: ۴ مخزن ۲۰ تنی اکسیژن در اختیار بیمارستان‌های قائم(عج)، شریعتی، ولایت و شهیدهاشمی‌نژاد قرار می‌گیرد.

ایزدی در ادامه این خبر افزود: در ایام موج پنجم بحران کرونا به دلیل اٌفت خلوصی که به دلیل مصرف بالای اکسیژن داشتیم اقدام به خرید تعدادی مخزن 20 تنی اکسیژن کردیم و این مخازن در حال عقد قرارداد بوده و پس از تحویل در اختیار بیمارستان‌های قائم(عج)، شریعتی، ولایت و شهیدهاشمی‌نژاد قرار می‌گیرد.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در شرایط سخت کرونایی اجازه ندادیم که بیمارستانی با مشکل کمبود اکسیژن مواجه شود و در ایام اوج بحران کرونا  و به دلیل تأخیر در دریافت مخازن 20 تنی، یک مخزن 10 تنی به‌صورت امانی در اختیار بیمارستان قائم(عج) قرار گرفت تا نیاز بیماران کرونایی را تأمین کند و خوشبختانه جوابگو بود و خلوص اکسیژن خوبی هم داشت.

وی همچنین تصریح کرد: همچنین مایع اکسیژن هم از نیشابور، اهواز، بندرعباس و بوشهر تهیه می‌شد تا مخازن بیمارستان‌ها به‌موقع تامین شود تا زمان تحویل مخازن 20 تنی، تعدادی مخازن 10 تنی در بیمارستان‌های ذکر شده به‌صورت امانی قرار می‌گیرد تا بتوانند خدمات‌رسانی مطلوب را قبل از فعال شدن مخزن 20 تنی داشته باشند.

ایزدی متذکر شد: در موج قبل برای بیمارستان‌های شریعتی و شهید هاشمی‌نژاد 2 مخزن 4 تنی امانی گرفته شده بود و به علت کوچک بودن این مخزن‌ها شارژ آنها سخت‌تر و فشرده‌تر بود و این کار به‌صورت روزانه و حتی 2 تا 3 نوبت در هر روز انجام می‌شد و امیدواریم با دریافت، نصب و راه‌اندازی مخزن 20 تنی مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

مدیر تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: به تازگی 2 دستگاه اکسیژن‌ساز 600 لیتری در بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد نصب و راه‌اندازی شده و خوشبختانه وضعیت اکسیژن این بیمارستان مطلوب است، در بیمارستان قائم(عج) 3 دستگاه جدید  راه‌اندازی شده و با نصب دستگاه 20 تنی جدید مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

ایزدی در خاتمه خاطرنشان کرد: برای بیمارستان تازه تأسیس ولایت هم 3 دستگاه اکسیژن‌ساز 20 تنی در نظر گرفته شده که یک دستگاه آن تحویل داده شده و 2 دستگاه دیگر هم به‌زودی تحویل داده می‌شود و تا آن زمان دستگاه‌ امانی 10 تنی اکسیژن مایع در اختیار این مرکز درمانی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`