موج
کدخبر : ۴۰۵۹۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405930

از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان ماه محقق شد؛

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از رشد ۲۰۳ درصدی صادرات کالاهای نفتی و ۴۴ درصدی کاپوتاژ از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان ماه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی تختی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در تشریح فعالیت‌های بنادر شرق هرمزگان در حوزه صادرات کالا‌های نفتی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا نیمه آبان ماه بیش از ۲۹۴ هزار تن کالای نفتی از بنادر شرق به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، ۲۰۳ درصد رشد را به دنبال داشته است.
وی در رابطه با تخلیه و بارگیری این کالاها در مدت یاد شده بیان داشت: ۵۶۸ هزار و ۴۰۲ تن انواع کالای نفتی در بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شده که رشد ۷۷ درصدی به ثبت رسیده است.
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان در رابطه با عملیات کاپوتاژ در این بازه زمانی گفت: با جابجایی بیش از ۳۲۱ هزار تن کالا، در حوزه کاپوتاژ رشد ۴۴ درصدی را در همسنجی با مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.
محمدحسینی تختی از پهلوگیری پنج هزار و ۲۶۷ فروند انواع شناور در بنادر مرکز و شرق هرمزگان خبر داد و گفت: در مدت یاد شده نمودارها رشد ۳۶ درصدی را در میزان پهلوگیری به ثبت رسانده است.
گفتنی است، اصطلاح کابوتاژ ( Cabotage یا کران بری cabotage) به معنای حمل و نقل کالا یا مسافر بین کشورهای مختلف از طریق راه های آبی و به وسیله کشتی اطلاق می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`