موج
کدخبر : ۴۰۵۹۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405920

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد ۱۲۹ ای. کیو. آی و نشانگر وضعیت هشدار به خاطر هوای آلوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: کیفیت هوای کلانشهر مشهد امروز، ۲۵ آبانماه، با افزایش حجم آلاینده‌ها در هوای تنفسی شهروندان در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

همتی در ادامه این خبر متذکر شد: شاخص کنونی کیفیت هوای مشهد ۱۲۹ ای. کیو. آی و نشانگر وضعیت هشدار به خاطر هوای آلوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی همچنین یادآور شد: کیفیت هوا در مناطق سرافرازان، خاقانی، شهید کریمی، تقی‌آباد و نخریسی این کلانشهر در وضعیت آلوده برای تمامی افراد قرار دارد.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه کیفیت هوا در ۲ منطقه سمزقند و امامیه در شرایط سالم است تاکید کرد: کیفیت هوا در ۱۶ منطقه دیگر مجهز به ایستگاه سنجش کیفیت هوا نیز "آلوده برای افراد حساس" گزارش شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اظهار کرد: پدیده وارونگی هوا (Inversion) در فصول سرد سال موجب عدم تخلیه آلاینده‌ها به لایه‌های بالاتر و ماندگاری آلاینده‌ها در لایه‌های پایینی جو می‌شود.

همتی در خاتمه خاطرنشان کرد و گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمد‌های غیرضرور، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها