موج
کدخبر : ۴۰۵۸۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405804

سیف‌اله تیزرو خبر داد:

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌شود طی امسال‌ حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ تن انواع گونه ماهی کپور و قزل‌آلا در استان به تولید برسد‌.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیف‌اله تیزرو ، مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: استان اردبیل از لحاظ آبزی‌پروری و میزان تولید انواع ماهی و آبزیان جزو استان‌های غیرساحلی است و در جایگاه هجدهم کشوری قرار داشته و از لحاظ تولید انواع شیلات و همچنین مصرف سرانه، آماری متوسط دارد‌.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال‌جاری و با توجه به خشکسالی‌های پیش آمده، حدود ۱۰ هزار و ۴۰۰ صد تن انواع گونه ماهی کپور و قزل‌آلا در استان اردبیل به تولید برسد‌.

مدیرکل شیلات استان اردبیل ادامه داد: طرح‌های خوبی نظیر ایجاد شهرک ماهیان زینتی در مرکز استان جهت سازماندهی مراکز و کارگاه‌های سطح شهر با قابلیت اشتغال‌زایی برای ۴۰۰ نفر و با ظرفیت سالانه ۱۰ میلیون قطعه در روستای سامیان و همچنین پرورش ماهیان خاویاری در شمال استان از جمله برنامه‌های کلان در راستای توسعه تولیدات در حوزه شیلات است که انتظار داریم تا حداقل یک سال آینده به بهره‌برداری برسند.

تیزرو بیان کرد: تمامی سرمایه‌گذاری‌های این حوزه مربوط به بخش خصوصی است و از همین رو قصد داریم با اعطای تسهیلات و برنامه‌ریزی‌ مناسب، تعداد فعالان بخش خصوصی در حوزه شیلات را که در مقطع فعلی شامل ۵۰۰ واحد اعم از استخرها، دریاچه‌ها، آب‌های طبیعی و نیمه‌طبیعی هستند را افزایش دهیم تا به تبع آن شاهد افزایش تولید و مصرف آبزی در استان باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`