موج
کدخبر : ۴۰۵۷۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405779

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: سامانه بارشی جدیدی از بامداد سه شنبه وارد استان می شود و مناطق مختلف کردستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی پناهی پیش از ظهر امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های استان کردستان، اظهار داشت: این سامانه جدید، در مناطق جنوبی استان همچون شهرهای کامیاران، سنندج، دهگلان، قروه و دیواندره سبب بارش باران و در ارتقاعات و گردنه‌ها بارش برف و کولاک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قسمت عمده بارش‌ها از صبح تا بعدازظهر روز سه شنبه اتفاق می افتد، افزود: براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، مقدار بارش‌های این سامانه زیاد نیست و به صورت میانگین حدود پنج تا هفت میلی متر بارش پیش بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: از روز چهارشنبه تا پایان هفته هوای استان پایدار است اما دمای هوا در حدود پنج الی شش درجه کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته بیجار با دمای منفی هشت درجه سردترین و سلین با دمای 19.4 درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج بین منفی یک و 15 درجه سانتی گراد در نوسان بود.

پناهی یادآور شد: میانگین حداقل دمای استان در شبانه روز گذشته منفی 2 و حداکثر آن 10 درجه سانتی‌گراد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`