موج
کدخبر : ۴۰۵۴۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405428

وزیر نیرو:

وزیر نیرو گفت: اگر آب داریم باید با عدالت توزیع شود و اگر کم آبی هست هم باید با عدالت باشد، چراکه مردم ما از بی عدالتی رنج می‌برند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی اکبر محرابیان در سفر به استان اصفهان با تاکید بر این که نیاز است تغییراتی در سیاست‌ها اتفاق افتد و عدالت به خوبی رعایت شود، تصریح کرد: اگر آب داریم باید با عدالت توزیع شود و اگر کم آبی هست هم باید با عدالت باشد، چراکه مردم ما از بی عدالتی رنج می‌برند.

وی افزود: کشاورز نگاهش به آسمان و فصل الهی است، اما نمی تواند بی عدالتی را تحمل کند، به همین خاطر عدالت در توزیع آب را حتما مدنظر قرار خواهیم داد.

وزیر نیرو در جمع کشاورزان غرب استان اصفهان در قهدریجان با اشاره به بازدید امروز خود از نقاط مختلف استان اصفهان، اظهار کرد: ان شاالله در پایان این سفر تصمیماتی بگیریم تا بتوانیم دل مردم اصفهان را شاد کنیم‌.

وی با اشاره به این که بارها به استان اصفهان رفت و آمد داشته ام و سابقه حضور در دولت های نهم و دهم و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام را دارم، گفت: با محرومیت آشنا هستم و معتقدم تکلیفی جز خدمت به مردم ندارم، چراکه ما برای خود شأنی جز خدمت گذاری به مردم قائل نیستیم.

محرابیان خطاب به کشاورزان گفت: شما با دسترنج خود، کشور را سربلند نگه داشته اید و خود را به رنج انداخته اید تا کشور سربلند باشد. بر دست پینه بسته شما بوسه می زنم که شما نزد خدا و مردم سربلند هستید.

وزیر نیرو

وزیر نیرو با تاکید بر این که نیاز است تغییراتی در سیاست‌ها اتفاق افتد و عدالت به خوبی رعایت شود، تصریح کرد: اگر آب داریم باید با عدالت توزیع شود و اگر کم آبی هست هم باید با عدالت باشد، چراکه مردم ما از بی عدالتی رنج می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: کشاورز نگاهش به آسمان و فصل الهی است، اما نمی تواند بی عدالتی را تحمل کند، به همین خاطر عدالت در توزیع آب را حتما مدنظر قرار خواهیم داد.

محرابیان با اشاره اشاره این که بیش از دو ماه است بر سر کار آمده ایم، یادآور شد: سال زراعی قبل را درحالی پشت سر گذاشتیم که بی سابقه ترین خشکسالی در طول ۵۲ سال گذشته را داشتیم، از طرف دیگر منابع آب در کشور به گونه ای مدیریت شده که آبی در اختیار نداریم تا به گونه ای دیگر تصمیم بگیریم و شما را خوشحال کنیم.

وی به پیش بینی پاییز خشک و بدون بارش امسال اشاره و اظهار کرد: برخلاف پیش بینی ها، بارش ها در اقصی نقاط کشور خوب بوده و بسیار امیدوارم در زمستان بارش‌های خوبی داشته باشیم.

وزیر نیرو با تاکید بر این که پروژه‌هایی در بالادست باید فعال شود، گفت: با فعال شدن این پروژه‌ها بیشتر می‌توانیم آب را مدیریت کنیم و ان شاالله تصمیماتی در این زمینه خواهیم گرفت.

وی با تاکید بر این که ضرورت دارد سطح تصمیم گیری های کلان استان را افزایش دهیم، تصریح کرد: امروز تصمیم گرفتم یکی از معاونان را به عنوان معین انتخاب کنم تا به صورت هفتگی گزارشی از وضعیت آب استان بدهد و بر روی توزیع آب نظارت داشته باشد تا بدانیم عدالت حتما رعایت می شود.

محرابیان با بیان این که دولت سیزدهم دولت مردمی است، افزود: ریس جمهور من را مامور به این سفر کرد تا تصمیماتی بگیرم که از سطح وزارت بالاتر است. دولت کشاورزان را تنها نمی گذارد و حتما شما را پشتیبانی خواهیم کرد و امیدوارم در زمان معقول و کوتاه تصمیماتی بگیریم که لبخند شادی بر لب کشاورزان این مرز و بوم بنشیند.

وزیر نیرو در خاتمه با بیان این که امروز در دیار سرداران بزرگ دفاع مقدس هستیم، گفت: بار دیگر با شهدا عهد می بندیم در محضر شهدا تصمیماتی بگیریم تا عدالت به حوزه آب برگردد و بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

به گزارش موج؛ علیرضا محرابیان، وزیر نیروی دولت سیزدهم در پی بروز مشکلات تأمین آب در حوضه آبریز زاینده‌رود و نیز پیگیری پروژه‌های در دست اجرای تأمین برق و آب‌رسانی به استان‌های اصفهان سفر کرد.

بازدید از بخش‌هایی از فرو نشست زمین در منطقه برخوار، دیدار و گفت‌وگو با کشاورزان شرق اصفهان در مهدیه وجاره روستای براآن شمالی، حضور در شهرستان وَرزَنه در شرق استان از حوضه رودخانه زاینده‌رود و بازدید از تالاب گاوخونی و گفت و گو با کشاورزان منطقه از جمله برنامه‌های وزیر نیرو در این سفر بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`