موج
کدخبر : ۴۰۴۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404937

حمیدرضا حیدری:

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد بیان کرد: سایت‌ها یکی از عواملی است که قیمت‌ها را هیجانی‌تر می‌کند و هیچ نظارتی هم روی آن‌ نیست.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حمیدرضا حیدری رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد اعلام کرد: بازار خودرو رکود شدیدتری نسبت به سال گذشته تجربه می‌کند و متاسفانه در حال حاضر بازار خودرو در بلاتکلیفی به سر می‌برد و نمی‌توان پیش‌بینی کرد در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

حیدری در ادامه این خبر اظهار کرد: تا زمانی که عرضه خودرو به صورت قطره چکانی باشد و قیمت ارز نیز افزایش پیدا کند، این وضعیت همچنان منجر به افزایش قیمت خودرو خواهد شد. از طرفی زمانی که  قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند، رکود تورمی در  بازار رخ می‌دهد و تمام این عوامل موجب به ایجاد رکود تورمی می‌شود.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد همچنین اضافه کرد: در حال حاضر در بازار خودرو تقاضا وجود دارد اما عدم عرضه به موقع خودرو، عدم انجام تعهد تولیدکنندگان خودرو، عرضه محدود خودرو و افزایش قیمت سایر اجناس همراه با افزایش قیمت دلار و ارز باعث افزایش قیمت خودرو شده است. در حال حاضر تقریبا انجام معاملات خودرو در سطح بازار نزدیک به صفر است زیرا رکود بر بازار حاکم است.

وی در ادامه متذکر شد: هم‌اکنون بیشترین افزایش قیمت در خودروهای داخلی مربوط به پژو پارس tu۵ است. در مورد خودروهای‌ خارجی که قیمت آن‌ بر مبنای ارز محاسبه می‌شود، افزایش قیمتی طبیعی است. هم‌اکنون بازار این خودروها نیز با رکود مواجه است.

حیدری تصریح کرد: در مجموع عرضه و تقاضای خودرو نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده‌ و بازار آن رکود شدیدتری را نسبت به سال قبل تجربه می‌کند. در این وضعیت پرنوسان و با ادامه رکود مزبور، خریداران و فروشندگان همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و این مساله باعث شده معاملات خودرو انجام نشود و همین موضوع بازار خودرو را به کما برده است.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران خودرو مشهد با اشاره به طرح آزادسازی واردات خودرو برای تعدیل قیمت گفت: آزادسازی واردات خودروهای خارجی قطعا موجب افت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو شده و بر بازار تاثیرگذار خواهد بود و ادامه وضعیت به شکل کنونی موجب افزایش بیشتر قیمت خودرو خواهد شد.

وی تصریح کرد: سایت‌ها یکی از عواملی است که قیمت‌ها را هیجانی‌تر می‌کند و هیچ نظارتی هم روی آن‌ نیست و  مردم باید هوشیار باشند و قیمت‌های سایت‌ها را پایه و مرجع خرید و فروش معاملات خود قرار ندهند چرا که کلاهبرداری‌های بسیاری از طریق این سایت‌ها صورت گرفته و شکایت‌های متعددی هم از همین خرید و فروش های سایت ها مطرح شده است.

حیدری در خاتمه یادآور شد: خودرو یک کالا تخصصی از لحاظ اسنادی و فنی است؛ بنابراین بهتر است مردم خرید خودرو و معاملات آن را با افراد متخصص در میان بگذارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`